Zaskoczyły faworyta

Roman Kieroński
II liga siatkarek. Zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrał pierwsze mecze fazy play-off z AGH Kraków i jest w komfortowej sytuacji przed zawodami we własnej hali.

Podopieczne trenera Marka Skrobota rozpoczęły pierwszy mecz z ogromnym impetem. Kapitalne zawody rozgrywała najlepsza na boisku Maja Bodzęta, punkty seryjnie zdobywała Sabina Podlasek, a w obronie jak lwica walczyła libero Paulina Czekajska.

W kolejnych partiach wygrane siatkarkom Grupy Azoty nie przyszły już tak łatwo. Krakowianki postawiły tym razem twarde warunki. W obu partiach miały piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do siatkarek z Tarnowa. Dzięki ogromnej determinacji przesądziły o wygranej 3:0 (25:15, 28:26, 26:24).

Rewanżowy mecz drużyna z Tarnowa rozpoczęła w podobnym stylu. Skutecznie grały środkowe Adrianna Sobczak i Ewelina Dyrek. Cenne punkty zdobywała Joanna Beda, świetną zmianę dała Monika Kawa.

Po przegranych dwóch setach do walki poderwały się siatkarki AGH. Wykorzystały rozluźnie prowadzeniem rywalek i wygrały trzecią partię. W końcówce czwartego seta krakowianki prowadziły nawet 22:21, lecz tarnowianki znów pokazały charakter. Zdobyły pod rząd cztery punkty i mogły wykonać zwycięski taniec.

Tarnowianki grały w składzie: Podlasek, Beda, Bodzęta, Dyrek, Sobczak, Lipińska, Czekajska (libero) oraz: Kawa, Pelczarska, Bator, Słomska, Zemełka, Kaczyńska.