Zator. Podróż po Dolinie Karpia z Anną Seniuk, Ewą Wachowicz...

Zator. Podróż po Dolinie Karpia z Anną Seniuk, Ewą Wachowicz i Jackiem Wójcickim. Zobacz atrakcje malowniczego regionu [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Widok z lotu ptaka na Dolinę Karpia
1/15
przejdź do galerii

Widok z lotu ptaka na Dolinę Karpia ©Zbiory Urząd Miasta w Zatorze

Ekomuzeum Doliny Karpia to 60 ciekawych miejsc, zakątków, w których można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, czy posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb
Do Zatora warto wybrać się nie tylko do parków rozrywki. Co można zobaczyć i przeżyć w Dolinie Karpia pokazuje Ekomuzeum, o którym właśnie powstał nowy siedmiominutowy filmik z udziałem gwiazd: Anny Seniuk, Ewy Wachowicz i Jacka Wójcickiego.

Jego autorem jest Marcin Krzyżański, który od lat filmuje i fotografuje Dolinę Karpia. - Jest to kolejny jego film o naszym regionie - mówi Anna Świątek, dyrektor biura Stowarzyszenia Dolina Karpia. - Ten jest poświęcony Ekomuzeum Dolina Karpia - dodaje.

Jak zaznacza, nie jest to żaden budynek. - Jest to sieć atrakcji i miejsc w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, pozwalających w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu - mówi Anna Świątek.

Ekomuzeum Doliny Karpia zaprasza w ciekawe zakątki, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy, poznać unikatową przyrodę, dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa oraz posmakować lokalnej kuchni, szczególnie potraw z wyjątkowych, hodowanych na miejscu ryb. Ekomuzeum to także okazja do spotkania z pasjonatami, którzy nie tylko opowiadają o swojej działalności, prezentują niezwykłe wyroby ale też uczą jak można je zrobić samemu. - Takich miejsc jest już w sumie 60 - zaznacza Anna Świątek. - Jeden urlop to za mało, żeby je wszystkie poznać - dodaje.

Chętni proszeni są o wcześniejsze ustalenie terminu bezpośrednio z gospodarzami miejsc lub ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia pełniącym funkcję Koordynatora Ekomuzeum. Atrakcyjne wydarzenia i imprezy odbywają się tutaj przez cały rok.

Więcej informacji o Ekomuzeum Doliny Karpia na stronie: www.ekomuzeumdolinykarpia.pl, na której można znaleźć także aplikację mobilna Ekomuzeum Doliny Karpia. Aplikacja zastąpi z powodzeniem tradycyjną mapę lub przewodnik podczas odwiedzania regionu.ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?