Zawiedli w obronie

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Tarnowianie, zadowoleni już chyba z zajmowanej lokaty, zagrali słabszy mecz i po raz drugi w sezonie ulegli KSZO.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Tarnów 35:29 (19:11)
Bramki: Wojkowski 9, Jemioł 7, Pomiankiewicz 6, Biskup 5, Afanasjew 4, Mazur 2, Kazhaneusky 2 – Ł. Nowak 9, Grzesik 5, Szatko 4, Niemiec 3, Dutka 3, Wajda 2, Sokół 2, Gabiga 1.

Najlepszy strzelec I ligi Tomasz Pomiankiewicz zdobył pierwszą bramkę z rzutu karnego. Do remisu w 5 minucie doprowadził Daniel Dutka, ale po bramce Dimitrija Afanasjewa gospodarze w 10 minucie prowadzili znów 5:4.

W kolejnych ośmiu fatalnie grający w defensywie szczypiorniści SPR stracili pięć bramek, rzucili tylko jedną i przegrywali 5:10. Do kiepskiej gry w obronie dołożyli jeszcze nieskuteczność w ataku – w dogodnych sytuacjach wręcz obijali bramkarza KSZO Karola Drabika. W końcówce pierwszej połowy rzut karny przestrzelił Dutka, dla miejscowych trafili jeszcze Dimitrij Afanasjew i Adrian Wojkowski i gospodarze schodzili na przerwę z przewagą ośmiu bramek.

W 43 minucie kolejną bramkę dla miejscowych zdobył Wojkowski i jego zespół prowadził już 28:18. Trener SPR Marcin Bożek poprosił o czas. Jego podopieczni zmienili system gry w obronie i próbowali odrabiać straty. W 57 minucie do bramki rywala trafił Mikołaj Grzesik i SPR przegrywał już tylko 29:32. Na więcej nie było gości stać.