Zawodnicy Krakusa byli o krok od medali

(ŻUK)
Kolarstwo. Zawodnicy Krakusa BBC Czaja Swoszowice startowali w mistrzostwach Polski na czas - dwójkami i drużynowo. Dwójki rywalizowały w Opatówku, z kolei drużyny w Godzieszach Wielkich.

Krakowianie w dwóch przypadkach byli bliscy zdobycia medali.

Juniorki młodsze miały do pokonania 15 km. Dziewczęta z Krakusa Ewelina Sikora i Aleksandra Dudzik pokonały trasę w 23.27 min i zajęły czwartą lokatę. Do podium zabrakło im 6 sekund.

Wśród juniorów młodszych (jechali na 20 km) Szymon Drobniak i Marek Bartosz uplasowali się na 10. miejscu W rywalizacji drużyn podopieczni trenera Zbigniewa Klęka przegrali brązowy medal o trzy sekundy z Pacifikiem Toruń. Szymon Drobny, Marek Bartosz, Jacek Rakoczy i Konrad Dziadowiec uplasowali się na 29-kilometrowej trasie na 4. miejscu.

- Widzieliśmy, że jeden z rywali skrócił sobie drogę przez rondo, zamiast je objechać - mówi Klęk. - Nie mieliśmy jednak tego nagranego, więc nie mogliśmy składać protestu. Cóż, trzeba umieć wygrać i trzeba też umieć przegrać.

Natomiast juniorzy jadący w składzie: Antoni Działowy, Szymon Tracz, Bartłomiej Wojtanek i Adam Jagieła zajęli 8. miejsce na 40-kilometrowej trasie. - Mamy trochę niedosyt, bo medale były blisko - mówi trener. - Dziewczyny słabo finiszowały. Dogoniły dwójkę jadącą przed nimi i trochę się pogubiły. Błąd techniczny popełnili też juniorzy. Gdyby nie to, mogli być o jedną bądź dwie lokaty wyżej. Dla nas ten występ był ostatnim w tym sezonie. Mogę być zadowolony z osiągniętych wyników, widać, że procentuje włożona w występy i treningi praca moich podopiecznych oraz moja.