Zawodnik z Krakowa najlepszym żabkarzem

Maciej Hołub (AZS AGH Kraków)
Maciej Hołub (AZS AGH Kraków) fot. Andrzej Wiśniewski
Pływanie. Zawodnicy z naszego regionu znaleźli się w czołówce kilku konkurencji podczas Grand Prix Polski w Krakowie. Uczestnicy rywalizowali na 25-metrowej pływalni AWF.

Zawody były pierwszym startem tej rangi po wakacyjnej przerwie. Tradycyjnie sporo do powiedzenia mieli seniorzy AZS AGH Kraków. W tym gronie wyróżnił się Maciej Hołub. W stylu klasycznym okazał się najlepszy na 50 metrów (czas: 27,55 s), na 100 m był 2. (1.50,58; 0,25 s za Marcinem Stolarskim z Warty Poznań). W klasyfikacji na najlepszego żabkarza zajął 1. lokatę. Z męskiej części akademickiej ekipy na podium uplasował się także Krystian Bałabuch - 3. na 200 m zmiennym (na 100 m był 5.). Blisko „pudła” był też Mateusz Ungeheuer, który zajął 4. lokatę na 50 m grzbietowym.

W rywalizacji kraulistek miejsca w czołówce wywalczyła Anna Kawecka. Pływaczka AZS AGH uzyskała 2. czas na 100 m (55,91 s; 1,26 s za najlepszą zawodniczką całej imprezy, Aleksandrą Urbańczyk z AZS UŁ PŁ Łódź) oraz 3. na 50 m (25,60 s; 1,21 s za zwycięską Urbańczyk). W klasyfikacji punktowej seniorek krakowianka zajęła 8. lokatę. Jej klubowa koleżanka Luigia Sirignano najwyżej była na 50 m dowolnym - 6. miejsce.

W rankingach w młodzieżowych kategoriach wysoko znalazło się dwoje pływaków z naszego regionu. Czwarta w gronie 14-latek była Katarzyna Peciak (Solne Miasto Wieliczka), która m.in. w klasyfikacji open zajęła 10. lokatę na 50 m stylem motylkowym (28,60 s). Również łącznie czwarty wśród 15-latków był Marcin Goraj (SMS Galicja Kraków).

Następne zawody z cyklu Grand Prix Polski zaplanowane są na 5-6 listopada w Łodzi. 19-20 listopada kolejna runda odbędzie się w Poznaniu, a ten start będzie równocześnie kwalifikacjami do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata na krótkim basenie, które odbędą się 6-12 grudnia w Windsorze (Kanada). Zimowe mistrzostwa kraju rozegrane zostaną 15-18 grudnia w Olsztynie.