Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zawsze pełna blasku

DD
Makijaż trwały

Rano nie możesz na siebie patrzeć. Twarz bez wyrazu: wyblakłe brwi, rozmyte, niewidoczne oczy, ustom daleko do kanonów piękności. Spieszysz się do pracy, wypadałoby zrobić porządny makijaż, ale gdzie tam... Jest na to rada.
   Nawet po najbardziej szalonej, przetańczonej karnawałowej nocy będziesz pełna blasku i świeża jak spod igły. Rozwiązaniem jest makijaż trwały. - Makijaż trwały - wyjaśnia Anna Stasz, kosmetyczka linergistka z krakowskiego Gabinetu Kosmetyki Laserowej Der-Med - nagminnie utożsamiany jest z makijażem permanentnym. Tymczasem jest między nimi zasadnicza różnica. Makijaż trwały, tzw. Conture Make Up - Long Time Liner, utrzymuje się w skórze od dwóch do pięciu lat, bowiem barwnik osadzany jest na głębokości trzech warstw naskórka. Inaczej w makijażu permanentnym - tam pigment osadza się w skórze właściwej i pozostaje w tym miejscu do końca życia. Niestety, barwniki wprowadzane są na różną głębokość, co jest przyczyną, iż blakną i zmieniają barwę nierównomiernie - gdzieniegdzie na niebieskawą lub zielonkawą.

Dla kogo ten luksus?

   - Dla każdego - przekonuje Anna Stasz - w szczególności dla osób, które rano i wieczorem wyglądają blado i mało wyraziście. Polecam Conture Make Up - Long Time Liner paniom szczególnie zapracowanym - skraca on znacznie czas wykonywania porannego makijażu. Polecam ten makijaż paniom uprawiającym sporty wodne, paniom w starszym wieku, mającym kłopoty ze wzrokiem, co utrudnia estetyczne upiększenie twarzy. Także tym, które planują pobyt w szpitalu, oraz pacjentkom po chemioterapii pozbawionym brwi i rzęs. Potrafimy skorygować wszelkie niedoskonałości urody, czyli brak symetrii, nierówne kontury ust itp. Możemy zaretuszować blizny, przebarwienia i niechciane tatuaże.

Od czego zależy efekt?

   Przede wszystkim od jakości aparatu. Jest wiele aparatów, którymi wykonuje się trwałe makijaże, i każda z pań, decydując się na zabieg, powinna się im z namysłem przyglądnąć. Pytania, jakie zadamy kosmetyczce linergistce, muszą być konkretne, tak jak i odpowiedzi na nie: Jaki to aparat, gdzie szkoliła się kosmetyczka, jakie stosuje się barwniki i czy końcówki są jednorazowe? - To są podstawowe pytania - mówi Anna Stasz. - W końcu chodzi o naszą twarz, a makijażu trwałego, jeśli będzie źle zrobiony, nie zmyjemy po przyjściu do domu... Zarówno aparat, jak i linergistka muszą posiadać specjalne certyfikaty i licencje, gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabiegu. Aparat Conture Med 2000, którym wykonujemy zarówno makijaże trwałe, jak i tatuaże, jest urządzeniem medycznym i posiada certyfikat ISO. Barwniki, które stosujemy, są wyłącznie pochodzenia naturalnego: roślinne i mineralne, a używane igły, oczywiście, jednorazowe. Barwnik wprowadzany jest równomiernie na jednakową głębokość - do trzeciej warstwy naskórka - i równomiernie schodzi po 3-5 latach.
   Jeśli się zdecydujesz, możesz podkreślić kontury ust albo wypełnić je w całości kolorem (ponad 20 podstawowych kolorów - od delikatnego różu poprzez czerwień do brązu). Możesz również poprawić brwi - poprzez namalowanie włosków i dołożenie pigmentu, zyskają piękną formę (kolory do wyboru - od subtelnego popielu, przez brąz do czerni). Linergistka rysując delikatną linię między twoimi rzęsami (górnymi lub dolnymi) sprawi, że oczy nabiorą blasku, staną się większe i wyrazistsze. Jak podaje Anna Stasz, głównym zadaniem Conture Make Up jest wydobycie z twarzy każdej kobiety tego, co najpiękniejsze. - Nie chodzi o stworzenie mocnego makijażu. Ma być naturalnie i dyskretnie, makijaż nie może razić sztucznością. Dlatego barwy pigmentów dobiera się bardzo starannie tak, aby były zbliżone do naszej naturalnej kolorystyki. Jednym słowem - jesteśmy umalowane, lepiej wyglądamy, ale nikt o tym nie wie. I co za wygoda. Rano wystarczy delikatny cień na oczy, błyszczyk na usta i można biec do pracy.
   Makijaż trwały ust - na życzenie klientki - wykonuje się w znieczuleniu stomatologicznym, powieki znieczula się specjalnym kremem. W 4-5 dni po zabiegu barwa makijażu blednie do 50 proc. barwy wyjściowej, dlatego po 2 tygodniach wykonuje się uzupełnienia.
   Przez 4 dni po zabiegu nie można się myć mydłem ani stosować innych kosmetyków oprócz specjalnego mleczka i toniku. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca oraz przyjmowanie leków sterydowych.
   Makijaż ust z wypełnieniem - 1000 zł; kontur ust z cieniowaniem - 700 zł; tylko kontur - 500 zł; brwi - 800 zł; kreski na powiekach górnych - 450 zł; dolnych - 350 zł.
(DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski