Zbiórka internetowa na pomnik AK na finiszu nabrała tempa

Zbiórka internetowa na pomnik AK na finiszu nabrała tempa

Małgorzata Mrowiec

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Tak miałby wyglądać pomnik Armii Krajowej w Ogrodzie Pamięci Narodowej na bulwarze Czerwieńskim
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©wizualizacja

Inicjatywy. Tylko dwa dni zostały do końca akcji na portalu PolakPotrafi.pl, w której można wesprzeć budowę pomnika Armii Krajowej na bulwarze Czerwieńskim, u stóp Wawelu. Organizatorzy są pełni optymizmu.
- W efekcie wielotygodniowych zabiegów udało się pozyskać sponsora, który wpłacił 100 tys. zł! - cieszy się Izabela Auner z zespołu projektantów pomnika, członek Fundacji Wstęga Pamięci. - Rozmowy nadal trwają i padają deklaracje kolejnych wpłat m.in. od rodaków z zagranicy. To powinien być społeczny wspólny wysiłek.

Przypomnijmy, że internetowa akcja rozpoczęła się w połowie lutego 2016 roku.
Na ofiarodawców czekają rozmaite upominki, zależnie od wysokości wpłaconej kwoty (np. można otrzymać dyplom z podpisem kombatanta, koszulkę AK czy zostać uwiecznionym na tablicy w przyszłym Ogrodzie Pamięci Narodowej).

Zbiórka, zgodnie z regulaminem portalu, zakończy się sukcesem, jeśli w określonym terminie - czyli do godz. 2 w nocy z 18 na 19 kwietnia - zostanie zebrana ustalona kwota 300 tys. zł. Jeśli nie - pieniądze wrócą do ofiarodawców. Dodajmy, że to największa inicjatywa obywatelska zorganizowana dotąd na portalu PolakPotrafi.pl.

Cztery dni temu informowaliśmy, że darczyńcy, logując się (co jest wymogiem), wpłacili ponad 123,5 tys. zł. Teraz na koncie akcji jest ponad dwa razy więcej pieniędzy! Przybyło ponad stu wspierających. Szanse na powodzenie zbiórki znacząco więc urosły.

Szacowany koszt budowy monumentu Wstęga Pamięci wraz z urządzeniem Ogrodu Pamięci Narodowej to ok. 1,2 mln zł. Zbiórka internetowa ma na celu zgromadzenie kwoty na wzniesienie samej bryły pomnika. Inicjatorzy zbiórki zapowiadają, że na tym nie koniec: już planują następną akcję. Cieszą się też z deklaracji firm budowlanych, które postanowiły zostać sponsorami - obiecały materiały budowlane i swoje usługi.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
???

jb1906 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

Ten projekt jest brzydki, to po pierwsze. Kompletnie nie pasuje do otoczenia to po drugie, i po trzecie ale najważniejsze : tam już stoi inny pomnik !
Całe zamieszanie nie służy dobrze krzewieniu...rozwiń całość

Ten projekt jest brzydki, to po pierwsze. Kompletnie nie pasuje do otoczenia to po drugie, i po trzecie ale najważniejsze : tam już stoi inny pomnik !
Całe zamieszanie nie służy dobrze krzewieniu pamięci o Armii Krajowej i znowu dzieli ludzi czymś co powinno jednoczyć. A jak zwykle winna jest ludzka pycha i zadufanie.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I po co to tutaj?

krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

Już miejscowi spray szykują.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
miejscowi ?

sloje (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 13

i przybledy takie jak ty.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
żaden Krakus z urodzenia nie wpadł by na pomysł takiego badziewia jak ten "projekt"

ten pomnik to wstyd dla AK a nie zaszczyt (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

Ten projekt to typowo warszawskie bezguście. Niektórym się zdaje, że jak znajdą "odpowiednio nadętą intencję" to są w stanie wcisnąć każdy gniot - patrz filmy "Quo Vadis", "Smoleńsk" a teraz ten...rozwiń całość

Ten projekt to typowo warszawskie bezguście. Niektórym się zdaje, że jak znajdą "odpowiednio nadętą intencję" to są w stanie wcisnąć każdy gniot - patrz filmy "Quo Vadis", "Smoleńsk" a teraz ten żenujący "pomnik". Upamiętnienie AK to jedno, a brak gustu i rozumu organizatorów zbiórki to coś innego. Dziedzic Pruski z "Misia" Bareji się kłania?zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo