Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdali lepiej

Redakcja
Konferencja podsumowująca projekt Fot. (IF)
Konferencja podsumowująca projekt Fot. (IF)
REGION. Zakończył się dwuletni projekt "Aktywna edukacja - szansą na rozwój szkolnictwa zawodowego", który realizował Powiat Nowosądecki w partnerstwie z Nowym Sączem

Konferencja podsumowująca projekt Fot. (IF)

- Dyrektorzy szkół, które realizowały projekt, jednoznacznie stwierdzili, że dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie bardzo dobrze zdali maturę i egzaminy zawodowe, co dało im możliwość dostania się na wymarzone studia. Właśnie o taki efekt nam chodziło - mówi Jan Golonka, starosta nowosądecki.

Rozpoczęty w sierpniu 2009 r. projekt kierowany był do szkół kształcących w zawodach technik ekonomista oraz technik handlowiec. Przystąpiło do niego sześć placówek prowadzonych przez powiat - Zespół Szkół Zawodowych w Starym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół w Łącku, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Nawojowej i Zespół Szkół w Marcinkowicach - oraz dwie placówki w Nowym Sączu podległe Urzędowi Miasta: Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół nr 2. Uczniowie brali udział w pozalekcyjnych zajęciach wyrównawczych lub doskonalących, kursach specjalistycznych, spotykali się z doradcą zawodowym.

- Korzyści płynące z projektu są nieocenione - mówi Halina Gancarczyk-Hajduk, wicedyrektor ds. dydaktycznych ZSE w Nowym Sączu. - Wielkim plusem i szansą dla uczniów były darmowe kursy podnoszące kwalifikacje: na prawo jazdy, certyfikowane kursy specjalistyczne, obsługi komputera, językowe. Mamy też nadzieję, że dzięki projektowi będziemy postrzegani jako szkoła, która oferuje uczniom więcej niż tylko naukę.

W ramach projektu przeprowadzono łącznie ponad 11 tys. godz. zajęć. 710 uczniów ukończyło kursy specjalistyczne. Młodzież otrzymała pomoce dydaktyczne, a każda z ośmiu placówek po 10 zestawów komputerowych z oprogramowaniem.

Projekt wart 2 mln 483 tys. zł zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dofinansowanie unijne wyniosło ok. 2 mln 110 tys., resztę dołożyły samorządy.

(IF)

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski