Zdobyli doświadczenie

(ANMI)
Wspinaczka sportowa. Trójka zawodników Tarnovii wystartowała w Mistrzostwach Świata Juniorów. Impreza odbyła się we włoskim Arco.

Dla Wiktorii Chrząszcz, Grzegorza Bogusza i Jakuba Filipowicza zawody były przede wszystkim okazją do zdobycia doświadczenia. Wszyscy rywalizowali w konkurencji na czas.

W tych zmaganiach najwyżej sklasyfikowana została Wiktoria Chrząszcz, która w kategorii juniorek młodszych wywalczyła 24. miejsce. Grzegorz Bogusz, startujący w kategorii juniorów, wywalczył 33. lokatę. Z kolei Jakub Filipowicz był 36. w zmaganiach młodzieżowców.

Miły akcent to złoty medal zawodniczki lubelskiego Pol-Inoweksu Skarpa Patrycji Chudziak w kategorii młodzieżowców.

Dla juniorów Tarnovii zawody były ostatnią tegoroczną imprezą międzynarodową. Przed nimi jeszcze starty w Pucharze Polski.

Zawody we Włoszech cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 1000 zawodników. Oprócz zmagań na czas startowano również w konkurencji boulderingu i na prowadzenie.

Kolejne juniorskie mistrzostwa odbędą się za rok w chińskim Guangzhou.

W Tarnowie szukają już kolejnych talentów. Właśnie rusza cykl bezpłatnych zajęć ze wspinaczki sportowej dla dzieci do 12 lat. Odbywać się będą dwa razy w tygodniu na ściance wspinaczkowej La Roca przy ul. Kochanowskiego 30. Bliższe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 502-239-143.