Zdominowali krakowskie mistrzostwa

PAN
SZACHY. W Krakowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Juniorów do lat 8, 10, 12, 14 oraz rozgrywane równolegle Mistrzostwa Młodzików Makroregionu Małopolska - Podkarpackie w roczniku 2000-2001.

W zawodach, rozgrywanych tempem 60 minut na zawodnika, wprowadzono oddzielne klasyfikacje dla chłopców, dziewcząt oraz dla poszczególnych drużyn. Zawodnicy MKS MOS Wieliczka nie zawiedli. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy najmłodsi. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Małopolski w kategorii chłopców do lat 8 uzyskał Mikołaj Ryk 5,5 pkt., drugi był Wojciech Golenia 5 pkt., a trzeci jego brat Jan Golenia, również z wynikiem 5 pkt. Dobre miejsca zajęli także: Jan Paweł Gawor - miejsce 5., Dominik Ryk - miejsce 6. oraz Radosław Wilk miejsce 11. Wśród dziewcząt dzielnie walczyły: Amelia Pyzio, która zajęła piąte miejsce oraz Justynka Karpała, która była siódma. W tej grupie wiekowej klub MKS MOS Wieliczka w klasyfikacji drużynowej zajął pierwsze miejsce z miażdżącą przewagą 22 pkt. nad kolejną drużyną.

Równie duży sukces w grupie do lat 10 w kategorii chłopców odniósł Jakub Śliwa uzyskując 3. miejsce. W tej kategorii drużyna MKS MOS Wieliczka uzyskała wysokie drugie miejsce. W kategorii dziewcząt Michalina Dębowska z wynikiem 4 pkt. sklasyfikowana została na piątej pozycji.

Wśród dziewcząt do lat 12 druga lokatę uzyskała Agnieszka Badoń z wynikiem 4 pkt., natomiast w tej samej kategorii wiekowej chłopców Wojciech Zdeb zajął 9. miejsce z 4 punktami. Drużynowo zespół MKS MOS Wieliczka w tej kategorii był czwarty. W kategorii do lat 14 dobrze spisał się Konrad Buś -uzyskał 5. miejsce. Drużyna MKS MOS Wieliczka zajęła miejsce 7.

W klasyfikacji medalowej zwyciężył klub MKS MOS Wieliczka zdobywając łącznie pięć medali (1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe), drugie miejsce zajął MKS KSOS Kraków (1,1,1), trzeci był Krakowski Klub Szachistów (1,0,2). Zawodnicy z Wieliczki prowadzeni przez Andrzeja Irlika trenują w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, którego organem prowadzącym jest Powiat Wielicki. (PAN)