Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdrowie i rozsądek

DD
Nowe przepisy unijne, dotyczące urządzeń opalających weszły w życie 1 kwietnia br. Na początku grudnia odbyła się w Krakowie konferencja poświęcona temu zagadnieniu.

Nowa norma zakłada minimalizację promieniowania rumieniotwórczego. Moc lamp stosowanych podczas opalania nie powinna być wyższa od maksymalnej mocy naturalnego słońca na równiku. Do takiej właśnie mocy przystosowane są nasze organizmy. Minimalizacja promieniowania to także wolniejsze brązowienie skóry - opalenizna powinna przypominać tę naturalną. Nowa norma obowiązuje w Polsce na wszystkie nowe urządzenia wprowadzone do obrotu po 1 kwietnia br. Przepisy nie zostały jednak przetłumaczone na język polski ani zinterpretowane. Wiele solariów wprowadza urządzenia spełniające nową normę na własną rękę. Warto więc idąc do solarium, spytać, czy salon posiada łóżko zgodne z nową normą.

Jednakże nawet nowe przepisy nie uleczą bezmyślności ludzi. Pamiętajmy, że to ludzki rozsądek decyduje, czy solarium jest bezpieczne, czy nie. Jeśli koniecznie chcemy korzystać z solarium, zwróćmy uwagę na kilka aspektów: osoby o bardzo jasnej karnacji powinny w ogóle zrezygnować z opalania. Z solarium ani słońca nie należy również korzystać przyjmując leki powodujące światłoczułość. Z opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium powinny zrezygnować osoby, u których w rodzinie wystąpił nowotwór skóry, a także osoby dotknięte bielactwem. Zawsze należy korzystać z odpowiednich kosmetyków. (DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski