Ze Starego Sącza do Liverpoolu Jurgena Kloppa. „To właśnie moja satysfakcja”

Remigiusz Szurek
Piłkarz, który kilka lat temu wystąpił w Sokoliku w Starym Sącz ma za sobą debiut w jednym z największych klubów piłkarskich świata Liverpool Facebook; Remigiusz Szurek archiwum
Jeszcze w 2016 roku angielski atakujący Liverpool FC Jayden Danns brał udział w turnieju Sokolik Orlen Cup U 10 w Starym Sączu. Dziś ten 18-latek coraz częściej otrzymuje szanse gry w pierwszym zespole jednego z najmocniejszych klubów świata, od samego Jurgena Kloppa, kontynuując opis i zapewne już teraz można tak napisać, jednego z najlepszych szkoleniowców w historii. Z takiego obrotu spraw bardzo cieszy się Tomasz Popiela, koordynator turnieju Sokolika, prezes fundacji „Ja Też Mam Marzenia”.

21 lutego br. piekielnie zdolny Danns zadebiutował w pierwszym zespole 19-krotnych Mistrzów Anglii w domowym starciu 26. kolejki Premier League przeciwko Luton. Młody piłkarz pojawił się na murawie słynnego Anfield na ostatnie sekundy i wraz z kolegami z zespołu mógł świętować triumf 4:1. Kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w rodzimej elicie zawodnik otrzymał w sobotę 2 marca. Liverpool ograł Nottingham Forrest na wyjeździe 1:0 (gol Nuneza w 99. minucie), a Danns w 84. minucie zmienił na placu gry Cody’ego Gakpo. 28 lutego zawodnik rozegrał mecz w ramach 5. rundy Pucharu Anglii przeciwko Southampton Jana Bednarka. Ekipa z Miasta Beatlesów wygrała 3:0, a Danns (wszedł w 63. minucie) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców!

„Co może dać ci zadowolenie i satysfakcję z czegoś w co wkładasz całe swoje serce? W roku 2016 wraz z Liverpool FC uczestniczył w Sokolik ORLEN Cup, Poland. U10. Na starosądeckiej ,,Maracanie'' strzelał bramki przy małej, może tysięcznej widowni. W meczu o trzecie miejsce rywalizował na boisku z polskim talentem Karolem Borysem. Jayden Danns, zawodnik ,,The Reds'' zadebiutował w zespole Jurgena Kloppa w dniu 21 lutego w wieku lat 18, a w kolejnym meczu z Southampton strzelił swoją pierwszą debiutancką bramkę! Jego popisy oglądało 54 tysiące kibiców na stadionie i miliony w telewizorach na całym świecie. To jest właśnie ta moja satysfakcja” – napisał uradowany Popiela w mediach społecznościowych.