Zemściły się niewykorzystane sytuacje

(ALG)
Tadeusz Kozera z Pogoni (biała koszulka) atakuje Huberta Hytrosia
Tadeusz Kozera z Pogoni (biała koszulka) atakuje Huberta Hytrosia Fot. Aleksander Gąciarz
Sport. W A-klasowych derbach gminy Koniusza Pogoń Wronin uległa Wierzbowiance 1:3 i nie zdołała zmniejszyć dystansu do liderów.

Mecz był odrabianiem ligowych zaległości. W pierwotnym terminie (9 kwietnia) boisko w Wierzbnie, na którym w roli gospodarzy występują oba zespoły, nie nadawało się do gry po opadach deszczu. Tym razem pogoda dopisała znakomicie i nie było przeszkód, by rozegrać to spotkanie.

Przetrzebiona przez kartki i kontuzje Pogoń lepiej zaczęła pojedynek. W 24 minucie indywidualną akcją i kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Andrzej Musiał. Uderzona przez niego piłka dostała dziwnej rotacji i choć Cyprian Baranowski był dobrze ustawiony, nie zareagował.

Rywale odpowiedzieli bardzo szybko za sprawą Korfela, który najpierw wykorzystał rzut karny, a potem posłał piłkę do siatki z najbliższej odległości. Decydująca dla losów meczu była 86 minuta. Najpierw w sytuacji sam na sam Tomasz Makuła trafił piłką w Baranowskiego. Wierzbo-wianka wyprowadziła kontrę i w podobnej okazji po drugiej stronie boiska nie zmarnował Patryk Kowalski.

Powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, sprawdziło się błyskawicznie. Derbowa porażka sprawiła, że Pogoń zaprzepaściła szansę wskoczenia na pozycję wicelidera tabeli.

Pogoń Wronin - Wierzbowianka 1:3 (1:2)

1:0 Musiał 29, 1:1 Korfel 34 (karny), 1:2 Korfel 40, 1:3 Kowalski 86

Pogoń: Pruś - Bucki, Sosin, Kwiecień, Frączek - Kozera, P. Oraczewski, Gorzkowski, Musiał - Makuła, Maj (68 K. Wyjadłowski)

Wierzbowianka: Baranowski - Mirek, Czerny, Kura, Góra (24 Hytroś) - Stanula (56 Kowalski), Perzowski, Zwoliński, Janas, Kutela (73 Natkaniec) - Korfel (87 Sobczyk).