Zero tolerancji

JOL
- Będziemy walczyć z drogowym piractwem i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych wszelkimi możliwymi sposobami. Aż do skutku - mówi Edward Stachowicz, przewodniczący Komisji Ładu i Porządku Publicznego RG Gdów.

Gdów

- Będziemy walczyć z drogowym piractwem i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych wszelkimi możliwymi sposobami. Aż do skutku - mówi Edward Stachowicz, przewodniczący Komisji Ładu i Porządku Publicznego RG Gdów.

   Zero tolerancji dla tych, którzy łamią prawo - takie ustalenia zapadły podczas poniedziałkowego spotkania mieszkańców z przedstawicielami policji, radnymi, członkami Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym i gospodarzami gminy Gdów. Spotkanie zorganizował wójt Zbigniew Wojas na wniosek mieszkańców, którzy przesłali do UG pismo, w którym zaznaczyli, że nie czują się w swojej miejscowości bezpiecznie. Jako główne zagrożenia wskazali wieczorne i nocne (choć nie tylko) samochodowe i motocyklowe rajdy oraz wyścigi po centrum Gdowa i picie alkoholu - przede wszystkim przez młodych ludzi - w miejscach publicznych.
   Przypomnijmy, że pierwsza z tych spraw była już w Gdowie poruszana wielokrotnie. Podczas zebrań wiejskich mieszkańcy apelowali do policjantów, aby zajęli się problemem, który z roku na rok przybiera na sile, a rajdowcy czują się bezkarni. To, że wiele osób nie ma oporów przed spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych łatwo sprawdzi każdy, kto w godzinach nocnych znajdzie się w okolicach gdowskiego rynku. Ponadto nietrzeźwi młodzi ludzie bardzo często siadają za kierownicą samochodu. Zaledwie kilka tygodni temu doszło w centrum Gdowa do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego mieszkańca Marszowic. Tym razem na szczęście bez poważnych konsekwencji dla uczestników zdarzenia. Jednak wszyscy w Gdowie doskonale pamiętają tragiczne wydarzenia sprzed kilku lat, kiedy w centrum miejscowości w wypadkach spowodowanych przez kierowców jadących z nadmierną prędkością lub/i pod wpływem alkoholu zginęły dzieci.
   Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Gdowie zastępca komendanta komisariatu policji w Gdowie Marek Wiekierak wyjaśniał, że problem drogowego piractwa jest aktualny w całej Polsce i bardzo trudny do zlikwidowania, mówił również o kadrowych brakach w policji.
   W poniedziałek dyskusja na ten temat była burzliwa, ale rzeczowa. Mieszkańcy Gdowa twardo obstawali przy tym, aby policja zwalczała drogowe piractwo wszystkimi możliwymi sposobami i karała za każde tego typu przewinienie. - W swojej miejscowości chcemy czuć się bezpiecznie! - _mówili mieszkańcy. Komendant gdowskiego komisariatu policji Tadeusz Ludkiewicz wyraził gotowość przystąpienia do natychmiastowego działania w tej sprawie, podobnie jak obecny również na spotkaniu w Gdowie Ryszard Róg, komendant wielickiej Powiatowej Komendy Policji. Tak więc na gdowskich ulicach zintensyfikowane zostaną kontrole radarowe, surowo karane będzie picie alkoholu w miejscach publicznych, sprawdzane będą dyskoteki i sklepy (nie tylko nocne) - zarówno pod kątem sprzedawania alkoholu osobom nieletnim, jak i źródła jego pochodzenia. W działaniach tych uczestniczyć będą nie tylko policjanci, ale również gdowscy samorządowcy i Komisja ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Rozważana jest także możliwość ustawienia przy wjeździe do Gdowa tablic informujących o kontrolach radarowych, jako że kierowcy widząc takie ostrzeżenie automatycznie zwalniają.
   
- Postanowiliśmy w Gdowie: zero tolerancji dla łamania prawa. Będziemy walczyć z drogowym piractwem i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Będziemy kontrolować, karać i wszelkimi możliwymi sposobami egzekwować przestrzeganie prawa. Aż do skutku - _mówi Edward Stachowicz, przewodniczący Komisji Ładu i Porządku Publicznego gdowskiej Rady Gminy. Tekst i fot. (JOL)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie