Zero tolerancji

Redakcja
30 września br. komendant Komendy Powiatowej Policji w Miechowie oraz burmistrz gminy i miasta zawarli porozumienie o określeniu strefy "zerowej tolerancji". Przedmiotem porozumienia jest wyznaczenie takiej strefy na terenie Miechowa oraz współpraca policji i Straży Miejskiej w zakresie prawidłowego jej funkcjonowania.

Policja i Straż Miejska zacieśniają współpracę

   _- Cel, który nam przyświeca, to ochrona spokoju i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa ludzi i mienia. W szczególności niezwłocznego reagowania na wszelkiego rodzaju próby jego zakłócenia, w tym naruszenia obowiązujących norm współżycia społecznego, wybryki chuligańskie, wykroczenia i przestępstwa - _informuje burmistrz Włodzimierz Mielus.
   Strefa "zerowej tolerancji" obejmuje Rynek wraz z przyległymi do niego ulicami i placami: Warszawską do wysokości ul. Jaksy, Kilińskiego do skrzyżowania z ul. ks. Skorupki, Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wesołą i Słowackiego, Słowackiego do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza oraz plac Kościuszki. Współpraca, realizowana zgodnie z zasadami określonymi w przepisach odpowiedniej ustawy, polega w szczególności na stałej wymianie informacji o zagrożeniach występujących w wyznaczonej strefie, koordynowaniu i rozmieszczeniu służb policyjnych i straży w wyznaczonej strefie z uwzględnieniem występujących w niej zagrożeń, wspólnym prowadzeniu działań porządkowych, inspirowaniu nowoczesnych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i porządek publiczny w określonej strefie. Upoważnieni kierownicy komórek organizacyjnych obu stron, w ramach okresowych spotkań, dokonywać będą oceny zagrożenia bezpieczeństwa ludzi oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego w strefie, z jednoczesnym wytyczaniem wspólnych działań i oceną zasadności dalszego jej funkcjonowania.
   Porozumienie zostało zawarte na czas określony i może zostać wypowiedziane przez każdą ze stron w terminie trzymiesięcznym. (WOJ.)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie