Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zerwana ślepa

MM
Prawie 80 telefonów odebrali podczas wczorajszego 4-godzinnego dyżuru przedstawiciele Zarządu Dróg i Komunikacji oraz Sekcji Ruchu Drogowego krakowskiej policji. Podczas dyżuru każdy mieszkaniec Krakowa mógł zgłosić informacje o dziurawych ulicach w mieście, o zniszczonych lub niewidocznych znakach, o nieodpowiednio lub wcale nie działającej sygnalizacji świetlnej, jak też przedstawić swoje propozycje np. co do oznakowania. Dyżur był uzupełnieniem zeszłotygodniowego wiosennego przeglądu stanu głównych dróg w Krakowie, którego dokonywała policja i ZDiK.

Pojedyncze dziury połatają do 15 maja

   Telefon w Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji dzwonił wczoraj bez przerwy. W większości zgłaszane były dziury, ubytki w nawierzchni. - Zgłoszenia tym razem dotyczą ulic z całego terenu miasta, m.in. z ul. Judyma, Bartniczej, Konopnickiej, Malborskiej, Mochnackiego; na Gałczyńskiego zgłoszono nam zapadlisko, na ul. Armii Kraków - wystające studzienki kanalizacyjne, dużą dziurę przy skrzyżowaniu Łukasiewicza i Chrobrego. Skarżono się na ul. Dobrego Pasterza, gdzie faktycznie od Strzelców do os. Oświecenia jest "pralka" - nierówności, że sztuczna szczęka - jeśli ktoś ma - może wypaść przy podskakiwaniu na nich - mówi nadkom. Piotr Cebula z Sekcji Ruchu Drogowego KMP, który był jednym z odbierających telefony podczas wczorajszego dyżuru. Jak zadeklarowali przedstawiciele ZDiK, pojedyncze dziury zostaną pousuwane do 15 maja.
   Dzwoniący informowali o pokrzywionych słupkach na chodnikach, o braku kratki ściekowej, wystających studzienkach. Zgłaszano uwagi do programów sygnalizacji - np. jeden z kierowców twierdził, iż w godzinach rannych czeka na światłach niemal 10 minut, by móc z ul. Zawiłej wjechać na "zakopiankę", podobno równie trudno jest wyjechać z ul. Zarzecze w Armii Krajowej. Długo na zmianę świateł czekają też piesi na przejściu na al. Pokoju, gdzie jest sygnalizacja wzbudzana. Głosy te zostaną sprawdzone, jeśli będzie to uzasadnione - sygnalizacja zostanie wyregulowana.
   Doniesiono o urwanym znaku "ślepa ulica" na Malawskiego. Postulowano wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Kamiennej w rejonie "Spedpolu", gdyż stojące tam tiry zasłaniają widoczność przy wyjeździe z ul. Murowanej. Proponowano też zmianę podporządkowania na skrzyżowaniu Skrzyneckiego i Rzemieślniczej. Dzwoniący narzekali na pozacierane po zimie znaki poziome - na głównych ciągach mają one zostać wymalowane na nowo do końca maja.
   - W telefonach nawet nie było wielkiego zdenerwowania, były to spokojne prośby - kwitował Piotr Cebula. Kolejny przegląd stanu ulic w Krakowie i kolejny taki dyżur dla mieszkańców - dopiero jesienią. Natomiast na bieżąco uwagi co do stanu nawierzchni, oznakowania, sygnalizacji czy np. barier sprężystych na drogach można zgłaszać w ZDiK przy ul. Głowackiego - tel. centrali 636-51-57. (MM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski