ALG
KARPATY KROSNO - POGOŃ PALEO PROSZOWICE 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)

II liga siatkarek

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Woźniak, Szkodny, Żyła, Szymska, Szwajca (libero) oraz Szturc, Bucka.

Po znakomitym początku sezonu proszowianki po raz drugi przegrały 0:3. Zespół z Krosna najwyraźniej ma na Pogoń swój patent. O ile w turniejach towarzyskich udawało się wygrywać z tym rywalem, w lidze siatkarki z Proszowic nie mają jak dotąd nic do powiedzenia. Tak było również w sobotę, a przewaga gospodyń była przygniatająca zwłaszcza w I partii. Pogoń w tej części gry nie była w stanie wyrządzić przeciwniczkom żadnej krzywdy. W dodatku drużyny nie omijały problemy zdrowotne: straciła swoją libero Justynę Szwajcę, która skręciła nogę i musiała opuścić plac gry. Zastąpiła ja na tej pozycji nominalna rozgrywająca Mariola Bucka.

Kolejne sety były już bardziej wyrównanie, niemniej i one rozstrzygnęły na swoją korzyść miejscowe zawodniczki. W Pogoni tymczasem mieliśmy do czynienia z kontynuacją złej passy, bo w trzecim secie śladem Szwajcy poszła Anna Szturc i przyjezdne kończyły mecz zdziesiątkowane.