Zespół Polaków wygrał 4:3, choć przegrywał 0:3

Jerzy Filipiuk
W pierwszym meczu IV rundy kwalifikacyjnej o awans do fazy grupowej Ligi Europy Borussia Dortmund wygrała w Norwegii z Odds BK Skien 4:3, choć w 22 minucie przegrywała 0:3!

Gospodarze na początku meczu zaimponowali skutecznością. Bramki strzelili: Jone Samuelsen w 2 minucie głową, Fredrik Nordkvelle w 20 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem i Espen Ruud w 22 minucie z rzutu wolnego. Zanosiło się na wielki pogrom gości.

Ci jednak nie dali za wygraną i zaczęli odrabiać straty. Gole dla nich uzyskali: Pierre-Emerick Aubameyang 34 i 76 minucie, Shinji Kagawa w 47 minucie i Henrich Mchitarjan głową w 85 minucie.

W Borussii nie wystąpili m.in. Marco Reus, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Reus i Piszczek mają problemy ze zdrowiem, z kolei „Kuba” nie poleciał do Norwegii decyzją trenera Thomasa Tuchela.

- Rozmawiałem z Łukaszem, prawdą jest, że doznał lekkiego urazu na treningu. W mediach pojawiła się informacja, że może go to wykluczyć z meczu z Niemcami. To nieprawda, uraz wydaje się niegroźny, wszystko powinno być w porządku. Poczekajmy kilka dni, zobaczymy jak Łukasz będzie reagował na leczenie – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski (źródło: www.laczynaspilka.pl).