Zespół Solnej zabrał puchar do Wieliczki

Roman Kieroński
W ataku Magdalena Tyrańska
W ataku Magdalena Tyrańska Tomasz Schenk
Siatkówka. Zawodniczki WTS Solna w turnieju o Puchar Rektora PWSZ Tarnów dr hab. inż. Jadwigi Laski wygrały wszystkie spotkania i potwierdziły pierwszoligowe aspiracje.

SMS PZPS II Szczyrk - WTS Solna 0:3 (16:25, 20:25,14:25)
Prowadzone przez Katarzynę Wąsowską siatkarki Solnej udzieliły srogiej lekcji uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego - podopiecznym zasłużonego trenera Wiesława Popika. Mimo iż w drużynie zabrakło kontuzjowanych środkowych Aleksandry Król i Aleksandry Staneckiej, zespół z Wieliczki nie dał młodszym rywalkom najmniejszych szans.

WTS Solna - AZS PWSZ Karpaty Krosno 3:2 (17:25, 25:19, 19:25, 25:22, 15:10)
To był najlepszy mecz w tarnowskim turnieju. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną siatkarek pierwszoligowych Karpat. W drugim role się odwróciły. Drużyna prowadzona już przez Jerzego Janeczka objęła prowadzenie po ataku Świerczyńskiej. Po świetnej grze blokiem prowadziła 10:4 i 14:5 i pewnie doprowadziła do stanu 1:1.Trzeci set lepiej rozpoczęły zawodniczki Karpat i wygrały partię do 19. W kolejnym trenerzy obu drużyn dokonali kilku zamian w składzie. Ostatnie słowo należało do Solnej. Decydujący punkt zdobyły znów blokiem. Losy spotkania rozstrzygnęły się więc w tie-breaku. Wieliczanki zmieniły boisko przy stanie 8:5.W końcówce obiła blok Paulina Stojek, a rywalki trafiły w aut.

Grupa Azoty PWSZ - WTS Solna 1:3 ( 11:25, 25:23, 20:25, 23:25)

W pierwszym secie wieliczanki rozbiły w puch zespół gospodarzy. Dzięki zdecydowanie lepszej grze tarnowianki wygrały drugą partię, a w kolejnych toczyły wyrównaną walkę. Przeważyła siła ognia w ataku drużyny z Wieliczki.

W innych spotkaniach: Grupa Azoty - Karpaty 1:3, Grupa Azoty - SMS II 1:3 , Karpaty - SMS II 3:1.
Końcowa kolejność:1. Solna, 2. Karpaty, 3. SMS II, 4.Grupa Azoty.
MVP turnieju: Magdalena Tyrańska.