Zespół z Oświęcimia wygrał po dogrywce

(PAN)
Koszykówka. Niwa Oświęcim pokonała po dogrywce AZS Politechnikę Kielce i wygrała pierwszy mecz w małopolsko-świętokrzyskiej III lidze mężczyzn.

Niwa Oświęcim – KU AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo 78:71 (11:14, 15:8, 17:15, 18:24, 17:10)
Punkty dla Niwy: Borówka 27, Kolka 18, Józefiak 17, Podworski 9, Kajor 4, Kłapa 3.

Niwa debiutowała przed własną publicznością. W pierwszej kwarcie koszykarze obu drużyn postawili na grę w obronie i dopiero w drugiej gra zaczęła się powoli rozkręcać. W zespole z Oświęcimia występują zawodnicy drugoligowego AZS AGH Alstom Kraków, na mocy umowy pomiędzy klubami.

Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Zawodnicy Niwy, dopingowani przez licznie przybyłych kibiców, przeprowadzili kilka udanych akcji, dobrze grali z kontry, ale doświadczeni koszykarze AZS jak Paweł Bacik czy Artur Busz nie pozwalali, aby gospodarze wypracowali sporą przewagę.

W końcówce zawodów miejscowi objęli prowadzenie różnicą 9 punktów i wydawało się, że wygrają mecz. Goście popisali się skutecznym finiszem, doprowadzając do dogrywki.

W doliczonym czasie gry dwa celne rzuty za 3 punkty Podworskiego i Borówki oraz pewne wykorzystane rzuty wolne Kłapy dały zwycięstwo podopiecznym trenera Jakuba Musijowskiego. W zespole z Oświęcimia wyróżnił się zwłaszcza Michał Borówka, który zdobył 27 punktów i zebrał sporo piłek. Na pochwały za grę w obronie zasłużył natomiast Marcin Kajor.

W innych meczach: Skawa Wadowice – AZS Politechnika Krakowska 76:82, Wisła II Kraków – MKS Bank Spółdzielczy Limanowa 73:107, UKS Regis Wieliczka – Cracovia 1906 60:69. Pauzowała Unia MUKS 1811 Tarnów.