Zespół ze Skawiny wygrał po raz piąty i podtrzymał swą świetną passę

(ART)
W szóstej kolejce Skawinka bardzo pewnie pokonała beniaminka z Liszek i utrzymała przewagę nad goniącymi ją drużynami.

Skawinka Skawina - Liszczanka Liszki 4:1 (1:0)

Nastawieni na obronę goście swój plan realizowali przez pół godziny, aż po zespołowej akcji ich opór przełamał Nowak. Po przerwie gospodarze nadal mieli przewagę, powiększyli prowadzenie po golu Bagnickiego, ale kontaktowa bramka debiutanta Kromki sprawiła, że Liszczanka zyskała nadzieję.

Tylko na kilka minut, bo znów sprytem w polu karnym wykazał się rutynowany Bagnicki, a Grabowski ładnie uderzył z rzutu wolnego z 18 m.
Goście w końcówce stracili Wojciechowskiego, którego po kontuzji kolana czeka dłuższa przerwa w grze.

Bramki: 1:0 Nowak 31, 2:0 Bagnicki 55, 2:1 Kromka 62, 3:1 Bagnicki 73, 4:1 Grabowski 78.

Skawinka: Wygaś - Matys, Krauz, Cieszyński, Grabowski - Ławrowski, Danaj, PachaczI (74 Mizera), Nowak (77 Mrowiec), Basista (74 Kajak) - Bagnicki (88 Kulewicz).

Liszczanka: Cholewa - Szewczyk (72 Sroka), BielachI, Irzyk, Chciuk (76 Liskiewicz) - Dzikowski, Kromka, Kosmal, SzymulaI, Wojciechowski (85 Podsiadło) - J. Sobesto (57 Wyroba).

Sędziował: Paweł Sikora.

Widzów: 100.

Borek Kraków - Sokół Kocmyrzów 0:0

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Goście najlepszą okazję mieli na początku, kiedy Zawrzykraj przegrał w sytuacji sam na sam z Popczyńskim. Borek z kolei mógł mecz na swoją korzyść rozstrzygnąć w końcówce, lecz po akcji i strzale Dąbrowskiego piłka trafiła w słupek.

Borek: Popczyński - Pachacz, Kozień, SzopaI, Kuraś - Łatka (77 Hajto), Grzesiak (76 Fryda), DąbrowskiI, Borowski, M. Piwowarczyk (71 Zając) - Piaskowski (60 Filipek).

Sokół: Juszczyk - WłosowiczI, Baś, Jagła, ZimnyI - HałatI, BrakI, Batko (89 Bodzioch), UrbaniecI, Gamrot (75 Smętek) - Zawrzykraj.

Sędziował: Kamil Januszek.

Widzów: 20.

Kaszowianka Kaszów - Garbarnia II Kraków 3:2 (3:0)

- Do przerwy zagraliśmy koncertowo, narzuciliśmy swój styl gry. W drugiej połowie niepotrzebnie cofnęliśmy się, rywale poczuli krew i zrobiło się nerwowo. Do końca mecz był dla nas ciężki - relacjonuje trener gospodarzy Wojciech Pituła.

Bramki: 1:0 S. Kuśmierczyk 17, 2:0 Łucarz 25, 3:0 Stanula 32 karny, 3:1 Gruchacz 69, 3:2 Kowalski 81.

Kaszowianka: Bartyzel - Pyla (70 Twaróg), StanulaI, Gorzkowski (80 Hajto), Łucarz - Kucabiński, Armatys (55 P. Grzesiak), Stolarski, S. KuśmierczykI, T. Grzesiak - Goczał.

Garbarnia II: Kościelnik - Englert (40. J. Zygmunt), S. Zygmunt (65 MuchaI), Kowalski, Schacharer - Gruchacz, Krzeszowiak, Borla (46 BufnalI), KalickiI (80 Litwin) - Ząbczyk, Kuliszewski.

Sędziował: Sławomir Steczko.

Widzów: 150.

Podgórze Kraków - Prokocim Kraków 1:0 (1:0)

Taki wynik zakończył serie obu ekip - Podgórze wreszcie wygrało, a Prokocim doznał pierwszej porażki. Wymianę ciosów (G. Pater nie trafił z 10 m do pustej bramki, a K. Sierant ostemplował poprzeczkę) na korzyść miejscowych rozstrzygnął Bańka, dobijając własny strzał.

Po przerwie mecz nadal był wyrównany. Goście w 70 min mieli znakomitą okazję, jednak strzał K. Sieranta z rzutu karnego obronił Grabowski, rehabilitując się za wcześniejszy faul na Gołdowskim.

Bramka: 1:0 Bańka 40.

Podgórze: GrabowskiI - OstrowskiI, Muskalski, Matoga, Hąc - M. Wiater, Chryczyk (82 Anaszkiewicz), BańkaI, KnapI - G. Pater (46 A. Pater), Ochałek.

Prokocim: Wójtowicz - Stankiewicz, Paweł Sierant, Dolczak, Zawada, Łobodziński (59 Marut) - Wojdyła (83 Wąsik), Olszański, Gołdowski, K. Sierant - Wójcik.

Sędziował: Filip Magiera.

Widzów: 80

Piast Wołowice - Lotnik Kryspinów 1:2 (1:2)

Lotnik pierwszy stracił gola (dla Piasta trafił Tomczak po podaniu Łęckiego), ale później jego piłkarze wykorzystali dwa stałe fragmenty gry. Najpierw po wrzucie z autu Czech wycofał przed pole karne do Sadki, który ładnie uderzył. Następnie po wolnym tego ostatniego wynik mocnym strzałem w dalszy róg ustalił Czech.

Bramki: 1:0 Tomczak 37, 1:1 Sadko 44, 1:2 Czech 58.

Piast: Bębenek - Jasiołek (65 Kielar), Owca, Morawski, Kosek - Ochmański, Korczek (70 Budziaszek), Widor (46 Hajduga), Kurzeja - Tomczak, Łęcki.

Lotnik: Broda - Lorek (66 Kujda), Basiński, Gilski, MeusI - Konik, Gudz (83 Lipiński), Sadko, Wieczorek, Czech (70 Ptak) - Góral (66 Kędzierski).

Sędziował: Mateusz Śliwiński.

Widzów: 80.

Zjednoczeni Złomex Branice - AP Kmita Zabierzów 2:0 (0:0)

Obie strony miały po kilka szans, a skuteczniejsi byli gospodarze. Prowadzenie objęli po wyćwiczonym rozegraniu rzutu rożnego - podanie na bliższy słupek sfinalizował W. Kalisz. Wynik ustalił Małota, po strzale z 20 m piłka wpadła w dalszy róg

Bramki: 1:0 W. Kalisz 64, 2:0 Małota 74.

Zjednoczeni Złomex: Oszczypała - Dudek, Kroczek, Perlik - Małota, KępskiI, Krzyk, UlmanI - Rura, W. Kalisz, Dubina.

AP Kmita: Herdzik - Majgier, ŚwierkI, SkwarczeńskiI, Popowicz - Kuźma, Goryczka, Skotniczny, Kowalik, Jandura (75 Siuda) - Więckowski.

Sędziował: Robert Marciniak.

Materiał oryginalny: Zespół ze Skawiny wygrał po raz piąty i podtrzymał swą świetną passę - Gazeta Krakowska