Zespół ze Słomnik w ekstraklasie

(PAN)
Futsal. Gdzie jest najwyżej sklasyfikowana drużyna w powiecie krakowskim? Od minionej niedzieli - w Słomnikach.

Żeńska drużyna Lex Kancelarii Słomniki wygrała barażowy turniej o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wyprzedziła ROW Rybnik i Orła Jelcz Laskowice.

Łatwo jednak nie było. - Trwa sezon na dużych boiskach i w dniu barażu dziewczęta grały w swoich klubach - mówi trener zespołu ze Słomnik Andrzej Żądło.

- Stworzyliśmy zespół, który w tym dniu był możliwie najsilniejszy. Na pewno jednak przed sezonem w ekstraklasie wzmocnimy skład i będziemy lepiej przygotowani - dodaje.

Turniej barażowy kosztował zespół, trenera i kibiców sporo nerwów. W pierwszym meczu zespół ze Słomnik zagrał z ROW-em Rybnik. Drużyna ze Śląska prezentowała się bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mecz zakończył się remisem 2:2 i wiadomo było, że gospodynie muszą wygrać kolejne spotkanie, aby zająć pierwsze miejsce.

W starciu z Orłem Jelcz Laskowice długo utrzymywał się bezbramkowy remis.

W końcu bramkę zdobyły przyjezdne, a stało się to na niespełna dwie minuty przed końcem zawodów. Stracony gol i perspektywa zajęcia ostatniego miejsca wpłynęły pozytywnie na zespół, który natychmiast doprowadził do wyrównania, a po chwili zdobył zwycięską bramkę.