MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Redakcja
Wydział Spraw Administracyjnych UMK informuje wszystkich przedsiębiorców prowadzących obrót napojami alkoholowymi na terenie gminy Kraków, posiadających zezwolenia na detaliczną i gastronomiczną sprzedaż alkoholu, że w myśl nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 30 sierpnia 2002 r. (DzU nr 167 z 9.10.02 r.poz. 1372) m.in. uległy zmianie opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

   Koszt zezwolenia A, tj. na sprzedaż napojów zawierających do 4,5 proc. alkoholu oraz piwa - wynosi 525 zł
   Koszt zezwolenia B, tj. na sprzedaż napojów zawierających pow. 4,5 proc. - 18 proc. alkoholu oprócz piwa - wynosi 525 zł
   Koszt zezwolenia C tj. na sprzedaż napojów zawierających pow. 18 proc. alkoholu - wynosi 2 100 zł.
   Powyższe opłaty dotyczą przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych.
   Uległ także zmianie sposób naliczania opłat rocznych za korzystanie z zezwoleń.
   Od 1 do 31 stycznia 2003 r. wszyscy przedsiębiorcy, prowadzący obrót napojami alkoholowymi, zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim - oddzielnie dla każdego rodzaju napojów alkoholowych przy czym wartość sprzedaży to: "kwota należna sprzedawcy za sprzedane napoje alkoholowe, z uwzględnieniem podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego".
   W zależności od obrotów wykazanych w oświadczeniach będzie naliczana opłata wg poniższej zasady.
   Zezw. A - opłata jw. przy obrocie do kwoty 37 500 zł włącznie, zaś po jej przekroczeniu - 1,4 proc. ogólnej wartości sprzedaży tych napojów w roku poprzednim.
   Zezw. B - opłata j.w. przy obrocie do kwoty 37 500 zł włącznie, zaś po jej przekroczeniu - 1,4 proc. ogólnej wartości sprzedaży tych napojów w roku poprzednim.
   Zezw. C - opłata jw. przy obrocie do kwoty 77 000 zł włącznie, zaś po jej przekroczeniu - 2,7 proc. ogólnej wartości sprzedaży tych napojów w roku poprzednim.
   OPŁATĘ ZA KORZYSTANIE Z ZEZWOLEŃ MOŻNA WNOSIĆ W TRZECH RÓWNYCH RATACH, W TERMINACH: DO 31 STYCZNIA, 31 MAJA I 30 WRZEŚNIA DANEGO ROKU KALENDARZOWEGO
   UWAGA!
   Zgodnie z art. ust. 14 cyt. ustawy - przedsiębiorcy podający lub sprzedający różne mieszaniny napojów alkoholowych na podstawie posiadanych receptur, z wykorzystaniem napojów zawierających powyżej 18 proc. alkoholu, są obowiązani do posiadania zezwoleń typu C tj. na sprzedaż alkoholu powyżej 18 proc. Wszelkich informacji na temat zmian udziela Referat Obrotu Napojami Alkoholowymi UMK pod numerami telefonów 61-69-304 do 306, 310, 322.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski