Zgierski potwierdził dużą klasę

(FIL)
Spadochroniarstwo. Monika Sadowy, była (w latach 1992-2007) zawodniczka Wawelu Kraków, zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata w Locarno (Szwajcaria). W klasyfikacji generalnej PŚ zajęła trzecią lokatę.

W finałowych zawodach pucharowej rywalizacji zespół Poland Military Team, w którym skakała Sadowy (reprezentuje obecnie barwy WKS Skrzydło Poznań), oraz najlepszy w ostatnim okresie zawodnik Wawelu, a zarazem żołnierz 6. Brygady Powietrznodesantowej, Rafał Zgierski, uplasował się na wysokim, szóstym miejscu (startowały aż 43 drużyny – rekord). W końcowej klasyfikacji PŚ zapewniło mu to ósmą pozycję.

Przypomnijmy, że w lipcu, w niemieckiej miejscowości Peiting, Zgierski jako pierwszy polski spadochroniarz zdobył złoty medal w zawodach PŚ.

Bez powodzenia w Locarno startował zespół Wawelu Kraków, który wystąpił w składzie: Artur Gosiewski, Grzegorz Zajączkowski, Tomasz Podstawka, Kamil Wójciak i Tomasz Matysek. Ostatnie w tym roku zawody PŚ odbyły się wyjątkowo późno, bo pod koniec października (zwykle rozgrywane były w połowie września). Aura dopisała jednak skoczkom, a że tych było wyjątkowo dużo, oddali oni siedem a nie osiem kolejek skoków.