Zgłoś kandydata na Seniora Roku 2015

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Anna Karpierz i Andrzej Sulich, Seniorka i Senior Roku 2014
Anna Karpierz i Andrzej Sulich, Seniorka i Senior Roku 2014 fot. Anna Kaczmarz
Udostępnij:
X Plebiscyt. Warto nagrodzić w ten sposób ludzi, którzy mimo bagażu lat nie odpoczywają na zasłużonej emeryturze, a nadal pracują społecznie na rzecz innych. Na zgłoszenie pozostało tylko kilka dni - trzeba to uczynić do 15 września.

Masz swojego kandydata? Kandydatkę? Kandydatów? Koniecznie ich zgłoś do plebiscytu „Poza Stereotypem - Senior Roku 2015”. Warto nagradzać ludzi działających na rzecz swoich lokalnych społeczności, bezinteresownie angażujących się w pomoc innym. Doceń ich poprzez zgłoszenie! Konkurs organizuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wspólnie z „Dziennikiem Polskim”. Jest to jubileuszowa, 10. edycja.

Skąd tytuł plebiscytu?

Chodzi m.in. o przełamanie stereotypu, że osoba starsza siedzi tylko w domu i nic już nie może, chodzi o pokazanie, że jesień życia nie oznacza pasywności. W Małopolsce nie brakuje seniorów, którzy udowadniają, że w każdym wieku można realizować swoje pasje oraz znajdować radość i spełnienie w pomaganiu innym.

Takie właśnie osoby chcemy docenić poprzez plebiscyt „Poza Stereotypem”. Poszukujemy seniorów aktywnych, wyróżniających się ponadprzeciętną postawą, którzy podejmują różne działania na rzecz lokalnych społeczności i są ich liderami, a także mają pomysły na to, jak zmieniać na lepsze swoje otoczenie (nie tylko dla samych seniorów, ale także dla młodszych pokoleń, w tym dzieci i młodzieży).

Powinny być to również osoby, które aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku, klubach seniora bądź innych grupach nieformalnych, bezinteresownie angażują się w pomoc innym, a także w krzewienie kultury, sztuki i historii naszego regionu, czyli są osobami poza stereotypem, uczą nas czegoś ważnego, robią coś niezwykłego, o czym warto powiedzieć innym, pokazują, że warto działać z pasją.

Kto i kogo może zgłosić?

Kandydatów do tytułu Seniora Roku 2015 mogą zgłaszać przede wszystkim: organizacje pozarządowe, parafie, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, a także administracja publiczna, grupy nieformalne i osoby fizyczne.

Przypominamy, że kandydatami mogą być osoby, które mieszkają na terenie województwa małopolskiego i w zeszłym roku miały co najmniej 60 lat.

W plebiscycie zostaną wybrani Seniorka i Senior Roku 2015 - najciekawsze postacie starszego pokolenia, mogące stanowić wzór do naśladowania i przykład dla innych.

Prócz tego będą wybrani Seniorzy Roku 2015 Czytelników „Dziennika Polskiego” - w 4 kategoriach: działalność społeczna, aktywność sportowa, kultura oraz nauka i biznes. Na najbardziej aktywnych seniorów w każdej z kategorii głosować będą nasi Czytelnicy i internauci (drogą SMS-ową, a także za pośrednictwem strony internetowej www.dziennikpolski24.pl).

Teraz czekamy na zgłoszenia kandydatów do tytułu Seniora Roku. Oceni je Kapituła Plebiscytu i wybierze laureatów. Prócz tego komisja plebiscytowa przyporządkuje kandydatów do 4 wymienionych kategorii i 23 września rozpocznie się głosowanie naszych Czytelników.

Rozstrzygnięcie plebiscytu i ogłoszenie wyników nastąpi do 15 listopada.

Gdzie zgłaszać?

Zgłoszenia kandydatów i kandydatek do tytułu „Seniora Roku 2015” należy składać do 15 września do godz. 16 w siedzibie ROPS lub przesłać pod adresem: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków. Zgłoszenie powinno zawierać: wypełnioną kartę zgłoszenia, rekomendacje i oświadczenie instytucji zgłaszającej (m.in. że ma zgodę kandydata na udział w plebiscycie i na przetwarzanie jego danych osobowych).

23 września - po weryfikacji kandydatów i przyporządkowaniu ich do poszczególnych kategorii rozpocznie się głosowanie Czytelników „Dziennika Polskiego” i internautów. Potrwa: to za pośrednictwem strony www.dziennikpolski24.pl - do 30 września (będzie też można głosować za pomocą aplikacji internetowej Facebook), a SMS-owe - do 18 października.

Więcej informacji o plebiscycie „Poza Stereotypem - Senior Roku 2015” oraz formularze - na stronie internetowej ROPS: www.rops.krakow.pl. Można też uzyskać informacje pod nr. tel. 12 422 06 36 (wew. 21) bądź pisząc pod adresem: [email protected] rops.krakow.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie