Zgodnie z tradycją

GM
Przed meczami szkoleniowiec MKS przestrzegał, że jego zespół czekają bardzo trudne spotkania i miał rację. W sobotnim meczu andrychowianki bez problemu pokonały rywalki. W niedzielę nie było już tak łatwo. MKS przegrywał w setach 1-2, by doprowadzić do tie-breaka. Tradycji stało się jednak zadość i andrychowianki przegrały piątego seta. W tym sezonie to już piąty przegrany tie-break. - Mogliśmy tego uniknąć, gdyby nie błędy popełnione w pierwszym i trzecim secie, które przegraliśmy na przewagi. Stawką jest utrzymanie, więc obie strony popełniały błędy - mówi trener MKS Jan Zaremba.

O utrzymanie w II lidze siatkarek

W pierwszej rundzie play-off siatkarki MKS Andrychów nie wykorzystały atutu własnej hali. W sobotę udało im się pokonać Orła Kozy 3-1, by dzień później przegrać w tie-breaku. O ile przed tymi meczami to andrychowianki występowały w roli faworytów, to w najbliższy weekend więcej atutów mają siatkarki z Kóz.
   Po weekendowym występie siatkarek MKS pozostał więc niedosyt. Andrychowiankom na pocieszenie pozostało zwycięstwo w małych punktach. W pierwszym meczu wygranym przez MKS wynosi on 94-86, zaś w drugim przegranym 105-104. - Pocieszam się, że znieśliśmy trudy obu spotkań. Pierwszy raz od dawna rozegraliśmy 2 mecze pod rząd, które mają tak dużą stawkę. Ostatnio tak było w turniejach barażowych o awans do II ligi, ale wtedy poziom był chyba niższy - dodaje szkoleniowiec MKS.
   Szkoleniowcy nie chcą wyróżniać zawodniczek. Tym razem nie zdecydowali się na eksperymenty w ustawieniu na parkiecie. W obu meczach zagrała najmocniejsza "szóstka" MKS. Na chwile na parkiecie pojawiała się Marta Szostok, by w decydujących momentach podwyższyć blok. (GM)