Zieliński w głównej roli

JERZY FILIPIUK
Piotr Zieliński (w środku) rozegrał jedno ze swoich najlepszych spotkań w Serie A Carlo Baroncini
W meczu. 9. kolejki ligi włoskiej, w którym Empoli pokonało na własnym boisku Genoę 2:0, wynik ustalił w 57 minucie Piotr Zieliński, dobijając głową piłkę odbitą od poprzeczki.

W 62 minucie nasz zawodnik mógł „dobić” rywala, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Mattię Perina. Chwilę później zobaczył żółtą kartkę.

Polski pomocnik zaliczył pierwsze trafienie w w tym sezonie (rozegrał osiem ligowych spotkań). Poza tym miał udział (dośrodkowanie) przy pierwszym golu, który w 44 minucie uzyskał Rade Krunić.

Zieliński grał bardzo aktywnie, napędzał poczynania swojej drużyny, kilka razy zagroził bramce rywali. Po jego podaniach mogły paść jeszcze inne gole.

Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał także inny nasz rodak, bramkarz Łukasz Skorupski, wypożyczony z Romy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy uchronił swój zespół od utraty gola (strzelał Serge Gakpe), przenosząc piłkę nad poprzeczkę.