Złota bramka wiceprezesa

(AS)
Hokej. Zespół 1928 KTH Krynica grał w Warszawie w ramach I ligi dwa mecze z Legią. Oba pojedynki rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce, w pierwszym górą było KTH, w drugim gospodarze.

W pierwszym meczu Legia prowadziła już 2:0. W 36 min Dawid Kruczek zdobył kontaktowego gola, do remisu doprowadził na 5 minut przed końcem Grzegorz Myjak. W 2 minucie dogrywki złotą bramkę na wagę zwycięstwa zdobył wiceprezes KTH Damian Dubel.

W rewanżu zanosiło się długo na wygraną gości, po 28 min prowadzili 3:0. Ale na początku trzeciej tercji gospodarze doprowadzili do remisu. I znowu o wszystkim decydowała dogrywka, w niej skuteczniejsza była Legia, wygrywając 4:3.

W krynickim zespole zadebiutował 20-letni słowacki napastnik Tomasz Ratica, który ostatnio grał w juniorskim zespole z Torunia. Po tych meczach KTH zajmuje 7. miejsce, liderem jest zespół z Torunia. KTH grał w składzie: Szczerba – Zieliński, Myjak, Strużyk, D. Dubel, T. Cieślicki – Maj, D. Kruczek, D. Zabawa, Bryła, M. Zabawa – Susidko, Leśniak, S. Krokosz, Grebla, Ratica.