Złota sztafeta z Oświęcimia

BK
Złota sztafeta dziewcząt z Oświęcimia (stoją od lewej): Paulina Ludwinek i Sabina Studnicka oraz (w dolnym rzędzie od lewej): Gabriela Różycka i Izabela Spiechowicz oraz trener Stanisław Krzyżak
Dziewczyny z Oświęcimia okazały się najlepsze w kraju podczas ogólnopolskich finałów sztafet szwedzkich na Vena Sport Festival w Łodzi. Podopieczne trenera Stanisława Krzyżaka wywalczyły mistrzostwo, biegnąc w składzie: Paulina Ludwinek, Sabina Studnicka, Gabriela Różycka i Izabela Spiechowicz.

LEKKOATLETYKA. Sukces młodych zawodniczek ze Szkoły Podstawowej nr 4

Na starcie finałowych zawodów w Łodzi stanęły najlepsze ekipy z całej Polski, reprezentujące poszczególne województwa. Drużyna z Oświęcimia wcześniej zwyciężyła w mistrzostwach sztafet szwedzkich na szczeblu Małopolski. Do Łodzi też pojechały z nadziejami na dobry wynik, chociaż nie wiadomo było, jaki poziom prezentowały rywalki. Nie zamierzały jednak oglądać się na nikogo. Pobiegły swoim tempem i okazało się, że żadna ekipa nie była w stanie dotrzymać im kroku. W sposób nie budzący wątpliwości sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski w tej konkurencji, a przy okazji ustanowiły rekord imprezy w kategorii szkół podstawowych.

W sztafecie szwedzkiej zawodniczki biegną na różnych dystansach od 100 do 400 m. W oświęcimskiej sztefecie na najdłuższym dystansie 400 m biegła Paulina Ludwinek, Sabina Studnicka miała do pokonania 300 m, Gabriela Różycka 200 m, a Izabela Spiechowicz 100 m.

Trener Krzyżak nie kryje satysfakcji z osiągnięcia swoich zawodniczek, podkreślając bardzo mocną stawkę. Za zajęcie pierwszego miejsca Szkoła Podstawowa nr 4 w Oświęcimiu otrzymała puchar i dyplom, a ponadto dziewczęta indywidualnie zostały nagrodzone medalami i nagrodami rzeczowymi. Nie był to pierwszy sukces uczennic oświęcimskiej SP 4. Tutaj na co dzień uczą się najmłodsze lekkoatletki Polfinu Oświęcim. Lekkoatletyka jest specjalnością "Czwórki".

Trener Krzyżak przypomina niektóre poprzednie sukcesy uczniów SP 4, w tym medale w biegu na 800 m zdobyte w mistrzostwach województwa małopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych w roku 2009/2010. Paulina Ludwinek zdobyła wówczas złoty medal w kategorii klas V, a jej szkolna koleżanka Karolina Ryba cieszyła się ze “srebra" w tej samej konkurencji w kategorii klas VI.

Z kolei w tym roku szkolnym w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowych Wielobojach Lekkoatletycznych dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a w czwórboju lekkoatletycznym - szóste miejsce, najwyżej notowane od roku 2000.

Chłopcy także mogą pochwalić się sukcesem w tym roku szkolnym, zdobyli bowiem brązowy medal w sztafecie szwedzkiej w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.