Złote Maski Melpomeny

Złote Maski Melpomeny

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Pierwszych laureatów Złotych Masek poznaliśmy w 1996 r. Były wówczas tylko dwie kategorie: najpopularniejsza aktorka i najpopularniejszy aktor. Laureatami zostali - Anna Dymna i Jerzy Stuhr.

VI plebiscyt dla miłośników teatru

 Złote Maski, plebiscyt organizowany przez Krakowską Fundację Artystów Teatru, a skierowany do teatralnej publiczności pozwala wybrać najpopularniejszą aktorkę i aktora oraz przedstawienie poprzedniego roku.
 W następnym roku publiczność uhonorowała Iwonę Bielską i Jerzego Bińczyckiego. Za najlepszy spektakl uznała "Opis obyczajów część II" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (Teatr im. Słowackiego).
 W 1998 r. Maski otrzymali Dorota Segda, Jerzy Trela oraz "Pan Jowialski" w reżyserii Krzysztofa Orzechowskiego (Teatr Ludowy).
 W 1999 r. Maskami uhonorowano Annę Dymną, Jana Frycza i spektakl Tadeusza Bradeckiego "Miarka za miarkę" ze Starego Teatru.
 Podczas ubiegłorocznej gali po raz trzeci Złotą Maskę dla najpopularniejszej aktorki otrzymała Anna Dymna(!). Odbierając nagrodę, żartobliwie przypomniała, iż do trzech razy sztuka... Po raz pierwszy Maskę otrzymał Krzysztof Globisz. Najlepszym spektaklem, zdaniem widzów, był "Tajemniczy ogród" w reżyserii Janusza Szydłowskiego (Teatr Bagatela).
 Laureatów tegorocznych Masek poznamy podczas Rautu Aktora, 2 kwietnia w Teatrze im. Słowackiego.
 Aby wziąć udział w plebiscycie, należy wypełnić jeden z kuponów - będziemy zamieszczać je w "Dzienniku Polskim" we wtorki i soboty - i przesłać pod adresem redakcji lub wypełnić kupon wyłożony w foyer jednego z siedmiu biorących w plebiscycie krakowskich teatrów i tamże wrzucić do urny.
 Zapraszamy do lektury naszego "Dziennika Teatralnego" i do udziału w plebiscycie. Na uczestników czekają nagrody - w tym Złoty Karnet na wszystkie premiery teatralne 2001 roku oraz zaproszenie na wspomniany raut.
(NIKA, WAK)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo