Złoto i brąz młodych myślenickich zapaśników w mistrzostwach Śląska

Jerzy Filipiuk
Archiwum sekcji zapaśniczej Dalinu Myślenice
Zapasy. Dwa medale zdobyli reprezentanci Dalinu Myślenice podczas mistrzostw Śląska w stylu klasycznym, które odbyły się w Katowicach.

Krzysztof Szpakiewicz triumfował w kat. 55 kg. W finałowym pojedynku pokonał w pierwszej rundzie Kamila Ostatka (GKS Katowice) przez położenie na łopatki.

Jakub Moskała sięgnął po brązowy medal w kat. 80 kg. Wygrał trzy walki, przegrał tylko z Dawidem Mkrtchyanem (Unia Racibórz). W walce o trzecie miejsce pokonał na punkty 11:3 Szymona Brzezińskiego (Pogoń Ruda Śląska), odnosząc największy sukces w karierze.

W turnieju rywalizowało 83 zawodników z sześciu klubów śląskich, dwóch małopolskich i jednego czeskiego. Z różnych przyczyn (choroby, kontuzja) nie uczestniczyli w nim inni czołowi zawodnicy Dalinu: Jakub Miska, Jan Mastela i Adrian Poradzisz.

Najbliższe zawody – Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka – odbędą się w sobotę 14 kwietnia w Myślenicach.