Złoty i trzy srebrne medale Małopolan w Pucharze Polski w judo

Jerzy Filipiuk
Julianna Siwek zdobyła złoty medal
Julianna Siwek zdobyła złoty medal Archiwum UKS Grot Kraków
Judo. Cztery medale i trzy punktowe miejsca to plon startów zawodniczek i zawodników z małopolskich klubów w Pucharze Polski seniorek i seniorów, który odbył się w Mysiadle koło Warszawy.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Julianna Siwek (UKS Grot Kraków), która triumfowała w kat. 52 kg. Podopieczna trenera Krzysztofa Wojdana pokonała Anitę Krawczyk (UKJ ASzWoj Warszawa).

Po srebrne medale sięgnęli: Marta Kuraś w kat. 48 kg, Mateusz Kuganda (oboje UKS Judo Wolbrom) w kat. 66 kg i Aleksander Wrona (Wisła Kraków) w kat. 81 kg.

W finałowych walkach Kuraś przegrała z Joanną Stankiewicz (AZS AWF Warszawa), Kuganda nie dał rady Bartoszowi Dobranowskiemu (Klub Judo AZS Opole), a Wrona uległ Damianowi Stępniowi (AZS UW Warszawa).

Ponadto piątą lokatę zajęła Danuta Majcher, a siódmą Ewelina Limanówka (obie Wisła) w kat. 48 kg i Mateusz Szewczyk (UKS Grot) w kat. 66 kg.

W klasyfikacji medalowej UKS Grot był 9.-10, UKS Judo 11., a Wisła 15.-21, a w punktowej UKS Judo i Wisła 11.-15., a UKS Grot 24.-28.

10 transmisji z Igrzysk w Pjongczangu, których nie możesz przegapić!