Zmarł były piłkarz Garbarni i Wawelu Kraków Zdzisław Wójcik

Zmarł były piłkarz Garbarni i Wawelu Kraków Zdzisław Wójcik

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

4 października w wieku 87 lat po krótkiej, ale ciężkiej chorobie zmarł były piłkarz Garbarni i Wawelu (wtedy OWKS) Kraków, potem sędzia i obserwator piłkarski Zdzisław, członek honorowy ludwinowskiego klubu Zdzisław Wójcik.
Zmarł były piłkarz Garbarni i Wawelu Kraków Zdzisław Wójcik

©Monografia Jerzego Cierpiatki "85 lat RKS Garbarnia"

Urodził się 21 lutego 1930 roku. W II-ligowej Garbarni zadebiutował w 1949 roku (był zazwyczaj stoperem). Rok później występował z nią w ekstraklasie. W styczniu 1951 roku otrzymał kartę powołania do wojska i trafił do Wawelu. Dwa lata później wrócił do Garbarni. Ponownie w ekstraklasie grał z nią w latach 1956-1957.

Podczas jednego z meczów doznał poważnej kontuzji. Zdegustowany z powodu brakiem troski jednego z działaczy klubowych zakończył piłkarską karierę.

Pracował w laboratorium garbarni, a w styczniu 1959 roku podjął pracę w Spółdzielni Inwalidów „Winyl”, założonej przez kierownika sekcji piłkarskiej Garbarni Eryka Borstyna. Na emeryturę przeszedł w 2000 roku.

Sędziowską przygodę rozpoczął w 1961 roku. Prowadził ponad 300 meczów, w tym jako liniowy w ekstraklasie, pomagając znanemu krakowskiemu arbitrowi Leonardowi Elińskiemu.

Jego żona Krystyna była siatkarką Korony Kraków i przez ponad 20 lat pracowała w zarządzie podgórskiego klubu. Ich córka Małgorzata także była siatkarką; jej karierę przerwała kontuzja (wszystkie informacje pochodzą ze znakomitej monografii Jerzego Cierpiatki „85 lat RKS Garbarnia”).

Pogrzeb Zdzisława Wójcika odbędzie się w środę 11 października o godz. 10.20 na Cmentarzu Rakowickim.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo