Zmarnowana szansa Barcelony

Jerzy Filipiuk
W meczu 15. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona tylko zremisowała na własnym boisku z Deportivo La Coruna 2:2, choć do 77 minuty prowadziła 2:0.

Powtórzyła się więc sytuacja z maja bieżącego roku, kiedy to „Barca” także wygrywała z Deportivo różnicą dwóch bramek, jednak niespodziewanie potem straciła dwa gole.

Na początku dzisiejszego meczu prowadzenie dla... gości mógł uzyskać Jonathan Rodriguez, ale przegrał pojedynek z Claudio Bravo. Gospodarze dominowali na boisku, jednak miejscowi kibice długo czekali na gola.

W 39 minucie pięknym strzałem zrzutu wolnego popisał się Lionel Messi i było 1:0. W 60 minucie wynik podwyższył Ivan Rakitić, który efektownie huknął zza pola karnego i piłka wpadła do siatki.

Wydawało się, że jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa Barcelony, tymczasem w 77 min kontaktowego gola zdobył Lucas, a 9 minut później wyrównującą bramkę uzyskał Alex Bergantinos.

W Barcelonie z powodu kontuzji nie zagrał Neymar – najlepszy aktualnie strzelec ligi (14 bramek) i najskuteczniejszy zawodnik drużyny w obecnym sezonie (16 goli i 9 asyst w 18 meczach we wszystkich rozgrywkach).