Zmarnowana szansa

(ART)
Siatkówka. W meczu IV rundy Pucharu Polski siatkarze AGH Kraków przegrali w Sanoku z TSV i odpadli z rozgrywek.

TSV Sanok - AGH Kraków 3:0 (28:26, 25:20, 25:20)

AGH: Nowosielski, Gajdek, Kania, Dudziński, Maruszczyk, Surma, Bik (libero) oraz Wroniecki (libero), Żakieta, Fornal, Ściślak.

TSV: Jurkojć, Rusin, Wierzbicki, Łaba, Kusior, Zmarz, Głód (libero) oraz Dembiec (libero), Przystaś, Gąsior, Pieper, Oroń, Gnatek.

Akademicy w tym sezonie już raz wygrali w Sanoku, 3:2 po zaciętej na otwarcie I+ligowych zmagań, do tego drużyny sąsiadują w tabeli, więc można było spodziewać się wyrównanego widowiska. Może emocji byłoby więcej, gdy przyjezdni wykorzystali ogromną okazję na wygranie pierwszego seta. Prowadzili przez większą jego część, w końcówce było 20:24, ale zmarnowali później aż pięć setboli (cztery z rzędu) i ulegli na przewagi.

W dwóch następnych odsłonach podbudowani takim rozstrzygnięciem sanoczanie mieli inicjatywę. W drugim secie długo utrzymywali bezpieczną przewagę. Krakowianie tylko raz ich postraszyli, zbliżając się na punkt (21:20), ale w tej odsłonie nie zdobyli już „oczka”. W trzeciej części walka była bardziej wyrównana. Jednak gdy TSV odskoczył (od 17:16 do 22:17), to nie zmarnował szansy.

W ekipie goście najwięcej punktów zdobyli Kamil Maruszczyk (14) i Bartłomiej Gajdek (12) Krakowianom najbardziej we znaki dali się Paweł Rusin (12 ) i Patryk Łaba (11).

Inne wyniki IV rundy: MKS Andrychów - Stal PWSZ Nysa 1:3, SKS Hajnówka - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2, Exact Systems Norwid Częstochowa - KPS Siedlce 2:3, Lechia Tomaszów Maz. - Victoria Wałbrzych 3:2.