Zmęczeni, ale i tak najlepsi. Kolejne sukcesy pływaków z Oświęcimia

ZAB
PŁYWANIE. Dorobek 71 medali ustawił Unię Oświęcim na szczycie w klasyfikacji klubowej VII rundy Grand Prix Małopolski w Krakowie.

Oświęcimianie wyprzedzili krakowskie kluby: Galicję i Jordana. Na 9. miejscu uplasował się Jasień Sucha Beskidzka (siedem medali), a ex aequo 13. miejsce zajęły Omega Olkusz i SMS Oświęcim (po 4 medale). Limanovia-swim z dwoma medalami zakończyła rywalizację na 18. pozycji, a "Sokół-Mościce" Tarnów był 20. (dwa medale).

- Nie dość, że były to pierwsze starty w tym roku, to jeszcze zawodnicy są w ciężkim treningu, więc trudno w takim okresie o rewelacyjne wyniki - tłumaczy trenerka Unii Alicja Woźnicka.

Pływacy Unii byli w czołówkach klasyfikacji indywidualnych. Wśród 16-latków wygrał Wojciech Ulatowski, wyprzedzając klubowego kolegę Bartłomieja Hojdę. Z kolei w kategorii 15-latków wygrał Mikołaj Kempa przed innym zawodnikiem Unii Rafałem Fiedosiukiem. W najmłodszej kategorii wiekowej (14 lat) wygrał oświęcimianin Andrzej Michalczyk. (ZAB)