Zmiana szkoleniowca (na razie) nic nie dała

(ŁM)
Trener Sandecji Piotr Stach
Trener Sandecji Piotr Stach FOT. JERZY CEBULA
I liga piłkarska. Sandecja Nowy Sącz przegrała w Lubinie. Była to jej trzecia porażka z rzędu, druga odkąd drużynę przejął Piotr Stach i jednocześnie już szósta w tym sezonie.

Zagłębie Lubin – Sandecja nowy sącz 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Woźniak 4.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin). Żółte kartki: Papadopulos – Szufryn, Makuch. Widzów: 3500.

Zagłębie: Forenc – Tosik, Godal (53 Jach), Guldan, Cotra – Przybecki, Piątek, Kubicki, Woźniak (46 Kwiek), Błąd (75 Stolarski) – Papadopulos.

Sandecja: Kozioł – Makuch, Szufryn, Bartków (83 Traore), Frańczak – Bębenek, Nather, Szarek, Gerkenaszwili (46 Słaby), Grzeszczyk – Fałowski (61 Danek).

Wczoraj gospodarze – spadkowicze z ekstraklasy, których celem jest powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy, trzy punkty zapewnili sobie na początku spotkania. W 4 minucie najlepszy na murawie Miłosz Przy­becki dośrodkował w pole karne, piłkę obrońcy z Małopolski wybili przed „szesnastkę”, tam dopadł do niej Arkadiusz Woźniak i pokonał byłego bramkarza właśnie Zagłębia Marka Kozioła.

Przez długie fragmenty „biało-czarni”, podobnie jak w poprzednim tygodniu, grali ładnie dla oka, ale mieli kłopoty z tzw. ostatnim podaniem. Kiedy tuż po wznowieniu gry po przerwie Łukasz Grzeszczyk dobrze zagrał do Fabiana Fałowskiego, ten drugi zmarnował sytuację sam na sam.

– Mój zespół nie zasługiwał na porażkę. W drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę – mówił po spotkaniu szkoleniowiec sądeckiej drużyny. – To paradoks, że po dobrej grze nie wywozimy punktów z Lubina. Teraz czeka nas praca nad skutecznością i wykończeniem akcji.

Rozstanie z dyrektorem

Wczoraj definitywnie rozwiązana została umowa Sandecji z dyrektorem sportowym Jano Frohlichem. Ma to związek z aferą korupcyjną jeszcze z czasów, kiedy Słowak był piłkarzem GKS Bełchatów.

Drugi wczorajszy mecz: Wigry Su­wałki – Widzew Łódź 2:1 (1:0), Adamek 21, Ra­dzio 71 – Nowak 49-k. Pozostałe mecze 12. kolejki I ligi: dziś: Olimpia – Katowice (14.45), Stomil – Flota (15), Chojniczanka – Termalica (15), Wis­ła – Miedź (16), Chrobry – Dolcan (17); jutro: Po­goń – GKS Tychy (12.15), Bytovia – Arka (12.30).

1. Termalica Bruk-Bet 11 27 23-8

2. Zagłębie Lubin 12 22 17–13

3. Olimpia Grudziądz 11 19 15–12

4. Stomil Olsztyn 11 18 12–7

5. Wisła Płock 11 18 14–11

6. Flota Świnoujście 11 17 15–9

7. Dolcan Ząbki 11 17 10–6

8. GKS Katowice 11 17 17–14