Zmiana trenera w Unii

AS
J. Lebiediew odchodzi z Unii Fot. Jerzy Zaborski
HOKEJ. Cracovia wygrała w meczu na szczycie z JKH Jastrzębie. W Oświęcimiu mamy natomiast zmianę trenera. Jewgienija Lebiediewa zastąpi już od poniedziałku Peter Mikula. JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

0:1 S. Kowalówka (Słaboń, Witowski) 7, 1:1 Danieluk (Kral, Zatko) 52, 1:2 T. Kozłowski (Kostourek) 58, 1:3 S. Kowalówka (Kostourek) 60.

Sędziował Michał Baca (Oświęcim). Kary: 8 - 18 min min, widzów 1000.

JKH: Slipczenko - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk- Kotaska, Rompkowski, Urbanowicz, Prohazka, Bordowski -Bychawski, Marzec, R. Nalewajka, Minge, Ł. Nalewajka - Pastryk, Bryk, Kogut, Zdenek, D. Kapica.

Cracovia: Radziszewski - Witowski, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Chmielewski - Kłys, Zvatora, Fojtik, Dvorzak, Kostourek - Dąbkowski, Galant, D. Laszkiewicz, Rutkowski, Piotrowski - Sznotala, Zieliński, T. Kozłowski, Cieślicki.

Goście szybko, bo w7 min, objęli prowadzenie, dobrą akcję rozegrała para Słaboń - S. Kowalówka, ten ostatni celnie strzelił. Wdrugiej tercji "Pasy" przeżywały ciężkie chwilę, bo aż przez 12 minut grały wosłabieniu, ale Radziszewski wbramce bronił kapitalnie. Pokontrze Kostourek strzelał już dopustej bramki, ale krążek zatrzymał się na zewnętrznej stronie siatki.

W52 min JKH wykorzystał kolejną grę wprzewadze iDanieluk zdobitki zdobył gola. Owyniku rozstrzygnęły ostatnie 3 minuty. Najpierw pobłędzie obrony JKH dosiatki trafił debiutant T. Kozłowski. Wostatniej minucie JKH wycofał bramkarza iwynik meczu strzałem dopustej bramki ustalił S. Kowalówka.

(AS)

Aksam Unia Oświęcim - HC GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

1:0 Piotrowicz (Różański) 8, 2:0 Kalinowski (Adamus) 21, 2:1 Musiał (Szewczyk) 23.

Sędziował: Sebastian Molneda (Sosnowiec). Kary: 37 (w tym kara meczu dla Wojtarowicza) - 14 minut. Widzów: 700.

Aksam: Fikrt - Połącarz, Kasperczyk, Komorski, Kalinowski, Adamus - Żogała, Jakesz, Jaros, Tabaczek, Wojtarowicz - Ciura, Urbańczyk, Różański, Stachura, Piotrowicz - Wardecki, Nowotarski, Malicki, Kwadrans, Klaja.

GKS: Raszka - Zukal, Bigos, Drzewiecki, Frączek, Bepierszcz - Danko, Podsiadło, Dołęga, Słodczyk, Valusiak - Musiał, Krokosz, Szewczyk, Szymański, Przygodzki.

Zwycięstwem nad katowickim GKS Rosjanin Jewgienij Lebiediew nie ocalił posady szkoleniowca Unii. Od poniedziałku jego obowiązki przejmie 58-letni Słowak Peter Mikula.

Najbardziej emocjonujące było ostatnie pięć minut, kiedy karę meczu otrzymał Wojciech Wojtarowicz. Oświęcimianie już do końca grali w liczebnym osłabieniu, a kiedy na 47 s przed końcem przyjezdni wycofali bramkarza, mieli o dwóch graczy mniej, ale nie złamali świetnie usposobionego Fikrta.

Jerzy Zaborski

GKS Tychy - 1928 KTH Krynica 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

0:1 Zapała (Malasiński) 21, 0:2 Zapała (Besch) 25, 1:2 Kotlorz (Bagiński) 27, 1:3 L. Laszkiewicz (Muhonen, Dziubiński) 44, 2:3 Vitek (Baranyk) 47, 2:4 Muhonen (L. Laszkiewicz) 55.

Sędziował Przemysław Kępa. Kary: 20 - 16 min, widzów 2000.
GKS: Zigardy - Kotlorz, Havlik, Woźnica, Bagiński, Vitek - Mojzis, Gwiżdż, Guzik, Galant, Witecki - Durak, Wanacki, Baranyk, Parzyszek, Rzeszutko - Sowa, Sulka, Piorun, Chomicz

KTH: Odrobny - Besch, Kolusz, Zapała, Malasiński - Wajda, Milovanović, Horowski, Majoch, L. Laszkiewicz - Skrzypkowski, Majak, Gruszka, Dziubiński, Muhonen - T. Zieliński, D. Kruczek, Bryła, Kisielewski.

KTH przyjechało do Tych tylko w 17-osobowym składzie, nie potwierdzono kilku zawodników, a do składu dokooptowano siedmiu hokeistów z rezerwowej drużyny grającej w I lidze.

Pierwsza tercja należała do GKS, ale dobrze bronił Odrobny. W II tercji zabójcze kontry wyprowadzili goście i dwa razy Zapała trafił do siatki. Potem gospodarze zdobyli gola, grając w przewadze. W 44 po strzale L. Laszkiewicza było 3:1 dla gości, za chwilę kontaktową bramkę zdobył Vitek, ale nadzieje Tych na doprowadzenie do dogrywki rozwiał w 55 min Fin Muhonen.   (AS)

Ciarko PBS Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 9:0 (2:0,

1:0, 6:0)

1:0 Sinagl (Vozdecky, Haluza) 9, 2:0 Milan (Kostecki) 15, 3:0 Biały (Wilusz, Ćwikła) 31, 4:0 Sinagl (Haluza, Vozdecky) 41, 5:0 Demkowicz 44, 6:0 Ćwikła (Demkowicz) 53, 7:0 Richter (Sinagl) 53, 8:0 Vozdecky (Richter) 56, 9:0 Wilusz (Demkowicz) 58. Sędziował Paweł Breske z Bydgoszczy. Kary: 12-20 min. Widzów: 2500

Sanok: Skrablak - Pociecha, Richter, Vozdecky, Sinagl, Haluza - Terminesi, Urban, Strzyżowski, Chwedoruk, Mahbod - Kloz, Rąpała, Kostecki, Milan, Mermer - Dolny, Demkowicz, Ćwikła, Wilusz, Biały.

MMKS Podhale: Rajski - Łabuz, Mrugała, M. Michalski, K. Bryniczka, Zarotyński - K. Kapica, Landowski, P. Ziętara, Daniel Kapica, P. Kmiecik - Gaczoł, Tomasik, P. Michalski, Wronka, M. Kmiecik - Wojdyła, Szal, Olchawski, Wielkiewicz, Szumal.

Tylko pierwsza tercja w miarę wyrównana. Ilość sytuacji bramkowych z obu stron była w tej części gry bardzo podobna, ale tylko gospodarze potrafili je wykorzystać. Od drugiej tercji już zaznaczyła się wyraźna przewaga sanoczan, którzy w ostatnich 20 minutach rozstrzelali się na dobre.   (MZ)