Zmiany kadrowe w zespołach ekstraklasy

Redakcja
Przybyli: Miroslav Bożok (Słowacja, MFK Rużomberok), Joseph Mawaye (Kamerun, Kasimpasa SK - Turcja), Joel Tshibamba (DR Konga, FC Oss - Holandia).

ARKA GDYNIA

Odeszli: Marcin Chmiest (Odra Wodzisław), Bartosz Karwan (szuka klubu).

GKS BEŁCHATÓW

Przybył: Zbigniew Zakrzewski (FC Sion - Szwajcaria).

Odeszli: Carlos Costly (FC Vaslui - Rumunia), Paweł Magdoń (Odra Wodzisław), Artur Marciniak (Warta Poznań).

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Przybyli: Marcin Burkhardt (Metalist Charków - Ukraina), Piotr Klepczarek (ŁKS Łódź), Jarosław Lato (ostatnio bez klubu, wcześniej Polonia Warszawa), Maycon (Brazylia, FK Homel - Białoruś), El Mehdi Sidqy (Maroko, Jeunesse Sportive d'El Massira).

Odeszli: Jacek Falkowski (Znicz Pruszków), Wahan Geworgian (ŁKS Łódź), Krzysztof Król (Chicago Fire - USA), Marco Reich (WAC St. Andrae - Austria), Pavol Stano (Korona Kielce), Grzegorz Szamotulski (DAC Dunajska Streda - Słowacja), Gustavo Cardenas, Daniel Henz, Neil Hlavaty (szukają klubu).

KORONA KIELCE

Przybyli: Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Paweł Kaczmarek (Znicz Pruszków), Grzegorz Lech (Dolcan Ząbki), Łukasz Maliszewski (GKP Gorzów Wielkopolski), Pavol Stano (Jagiellonia Białystok), Maciej Tataj (Dolcan Ząbki), Michał Zieliński (Polonia Bytom).

Odeszli: Paweł Buśkiewicz (GKS Katowice), Łukasz Cichos (Znicz Pruszków), Edson (Recife - Brazylia), Dariusz Kozubek (Broń Radom), Paulius Paknys (Inter Baku - Azerbejdżan), Mariusz Zganiacz (Piast Gliwice).

LECH POZNAŃ

Przybył: Siergiej Kriwiec (Białoruś, BATE Borysów).

Odeszli: Haris Handżić (FK Sarajevo - Bośnia i Herc.), Hernan Rengifo (Omonia Nikozja - Cypr); z powodu kontuzji wiosną nie zagra Grzegorz Kasprzik.

LECHIA GDAŃSK

Przybyli: Rafał Kosznik (ostatnio bez klubu, wcześniej Omonia Nikozja - Cypr), Olegs Laizans (Łotwa, Skonto Ryga).

Odeszli: Mateusz Bąk (Maritimo - Portugalia), Jacek Manuszewski (Orkan Rumia), Andrzej Rybski (Zawisza Bydgoszcz).

LEGIA WARSZAWA

Przybyli: Dong Fangzhuo (Chiny, Dalian Shide), Jakub Wawrzyniak (po dyskwalifikacji, wcześniej Panathinaikos Ateny).

Odeszli: Artur Jędrzejczyk (Korona Kielce), Adrian Paluchowski (Piast Gliwice).

ODRA WODZISŁAW

Przybyli: Brasilia (Brazylia, Hyundai Motors Jeonbuk - Korea Płd.), Mauro Cantoro (Wisła Kraków), Marcin Chmiest (Arka Gdynia), Jakub Grzegorzewski (Cracovia), Robert Kolendowicz (Zagłębie Lubin), Filip Luksik (Słowacja, Sigma Ołomuniec - Czechy), Paweł Magdoń (GKS Bełchatów), Arkadiusz Onyszko (FC Midtjylland - Dania), Koba Szalamberidze (Gruzja, Spartaki Cchinwali), Stanislav Velicky (Słowacja, FK Senica).

Odeszli: Jacek Kuranty (Polonia Bytom), Tomas Radzinevicius (szuka klubu), Daniel Rygel (FC Vitkovice - Czechy), Mateusz Słodowy (Kolejarz Stróże), Marcin Wodecki (Górnik Zabrze).

PIAST GLIWICE

Przybyli: Bartosz Iwan (GKS Katowice), Maciej Mizgajski (Raków Częstochowa), Adrian Paluchowski (Legia Warszawa), Mariusz Zganiacz (Korona Kielce).

Odeszli: Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin), Artur Lenartowski (Raków Częstochowa), Przemysław Łudziński (Śląsk Wrocław), Jakub Szmatuła (Górnik Zabrze).

POLONIA BYTOM

Przybyli: Maciej Bykowski (ostatnio bez klubu, wcześniej Diagoras Rodos - Grecja), Vladimir Karalić (Bośnia i Herc., FK Laktasi), Jacek Kuranty (Odra Wodzisław), Vladimir Milenković (Serbia, Interblock Ljubljana - Słowenia), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Grzegorz Starościak (Heko Czermno), Błażej Telichowski (Polonia Warszawa), Łukasz Tymiński (Śląsk Wrocław).

Odeszli: Ireneusz Kowalski, Vasilije Prodanović, Krzysztof Strugarek (szukają klubu), Łukasz Ślifirczyk (Unia Janikowo), Michał Zieliński (Korona Kielce); Rafał Grzyb został zawieszony na pół roku przez władze klubu.

POLONIA WARSZAWA

Przybyli: Tomasz Brzyski (Ruch Chorzów), Cesar Cortes Pinto (Chile, Everton Vina del Mar), Janusz Gancarczyk (Śląsk Wrocław), Andreu Guerao Mayoral (Hiszpania, Sporting Gijon), Dolapo Omotayo Ayewoh (Nigeria, Shooting Stars Ibadan).

Odeszli: Michał Chałbiński (ŁKS Łódź?), Michał Ciarkowski (Flota Świnoujście), Jacek Kosmalski (Zawisza Bydgoszcz), Tamas Kulcsar (MTK Budapeszt), Błażej Telichowski (Polonia Bytom).

RUCH CHORZÓW

Przybyli: Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Arkadiusz Piech (Widzew Łódź).

Odeszli: Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa), Marcin Nowacki (Wisła Płock).

ŚLĄSK WROCŁAW

Przybyli: Piotr Ćwielong (Wisła Kraków), Marian Kelemen (Słowacja, ostatnio bez klubu, wcześniej CD Numancia - Hiszpania), Przemysław Łudziński (N Piast Gliwice).

Odeszli: Kamil Biliński (Znicz Pruszków), Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa), Krzysztof Kaczmarek (Ślęza Wrocław), Łukasz Tymiński (Polonia Bytom), Ivo Vazgec (szuka klubu).

ZAGŁĘBIE LUBIN

Przybyli: Bojan Isailović (Serbia, Cukaricki Belgrad), Sergio Reina (Kolumbia, Inti Gas Ayacucho - Peru).

Odeszli: David Caiado (CD Trofense - Portugalia), Dariusz Jackiewicz, Jewhen Kopył (szukają klubu), Robert Kolendowicz (Sreten Sretenović (Kubań Krasnodar - Rosja), Piotr Świerczewski (ŁKS Łódź).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie