Zmiany Lubańskiego nie pomogły

Jerzy Zaborski
Szymon Żurek (z lewej) zatrzymywany przez Michała Domżała
Szymon Żurek (z lewej) zatrzymywany przez Michała Domżała Jerzy Zaborski
Chrzanów. Dla Unii stadion w Osieku zawsze był trudnym terenem, na którym przychodziło jej przeżyć gorycz nawet wysokich porażek. To już jednak historia.

Brzezina OSiek - D&R Unia Oświęcim 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Całus 9, 0:2 Adamczyk 37 karny, 1:2 Żurek 56, 1:3 Dwornik 88.

Brzezina: Flejtuch - M. SzczepaniakI, MajcherekI, Konrad Kuźma I (88 Walczak), Bernaś - Ł. Szczepaniak, Juras (46 Antecki), M. Gros (46 Jaromin), Buczek (46 Żurek) - Dubiel, Jasiński.
D&R Unia: KubasI - Pater (82 Żwirek), Wiertel, GrzywaI, Domżał - KabaraI (85 Nowotarski), Jończyk, DwornikI, Adamczyk - Całus (75 Ochman), T. Kocoń (60 Boba).

Sędziował: Witold Romanowski (Wadowice). Widzów: 250.

Przed przerwą to goście dominowali na boisku. Po kornerze wykonanym przez Tomasza Koconia do siatki trafił Całus. Później, po faulu Macieja Majcherka na Tomaszu Koconiu, rzut karny wykorzystał Dawid Adamczyk i wydawało się, że goście do końca meczu będą kontrolować grę.

Tymczasem po przerwie trener miejscowych Andrzej Lubański rzucił do boju niemal wszystkie odwody. Właśnie wprowadzeni na boisko piłkarze siali sporo zamieszania w szeregach gości. Po akcji oskrzydlającej Jaromina zamykającemu ją Żurowski pozostało praktycznie tylko dopełnienie formalności.

Gospodarze zepchnęli rywali do obrony, ale Dwornik technicznym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce tuż przy dalszym słupku.

KS Chełmek - Tempo Białka 1:1
(1:0)
Bramki: 1:0 Górski 25, 1:1 Goryl 82.
Chełmek: Plata - SidorI, Kulig, Górski, Kantek - Chojnowski (52 Musiał), Bąk, Kustra, Światłowski (46 Lament) - Żurawik (80 Kysiak), Dubiel (73 Zawadzki).
T
empo: Kłapyta - Harańczyk (75 Ficek), Sz. Marek, BielarzI, WoźnyI - GałuszkaI, Pacyga, Motor, Białończyk (46 M. Marek) - GorylI, Puzik.

Sędziował: Adam Banach (Chrzanów). Widzów: 100.

Połowicznie udał się debiut Sławomirowi Frączkowi w roli trenera gospodarzy (wiosną prowadził właśnie Tempo). Gospodarze objęli prowadzenie po strzale z wolnego i rykoszecie. Wyrównał Goryl po dograniu Puzika. Potem obie strony miały piłkę meczową: najpierw Puzik, a w doliczonym czasie Kysiak.

Nadwiślanin Gromiec - Dąb Paszkówka 6:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Zejma 10, 2:0 K. Adamczyk 17, 3:0 K. Adamczyk 28, 4:0 Nowicki 41 karny, 5:0 K. Adamczyk 57, 5:1 J. Pawlik 62, 6:1 Wierzbic 70 karny.

Nadwiślanin: Księżarczyk - Ficek, Rundzia, Szyjka, Zejma (68 Palka) - Jaśko (58 Pactwa), Waligóra, Nowicki (61 Kaczmarczyk), Wierzbic - Nędza, K. Adamczyk.
Dąb: Lenart - Morawa (77 Rzeszutko), Kubik (86 Frankowski), D. Pawlik (61 Wyroba), G. Feluś - K. GracaI, KorzeniowskiI, K. Feluś (66 J. Graca), Kowalówka - J. Pawlik, Smajek.

Sędziował: Marcin Kusak (Oświęcim). Widzów: 200.

Goście szukali szczęścia w kontratakach, wypracowując sobie kilka okazji, ale to miejscowi byli skuteczniejsi.
Soła Łęki - Sosnowianka Stanisław dolny 2:5 (2:2)

Bramki: 0:1 Lisowski 9, 0:2 Konopka 18, 1:2 Oczkowski 38, 2:2 A. Żmuda 45, 2:3 Lisowski 53, 2:4 Lisowski 65, 2:5 Sosin 72.
Soła: Dusik - Zemła (70 Sułczewski), DrabekI, Kozioł (76 Grabania), Kramarczyk - Handzlik, Oczkowski, Bogdan (72 Pawlusiak), Dziubek - Górkiewicz, A. Żmuda.
Sosnowianka: Krawczyk - Konopka, Madejski, Żak, Paśnik (46 Studnicki) - Bryła, BoczarskiI, Szydłowski (70 Romek), Sosin (83 Wojtaszek) - Lisowski (75 Skórski), Kryjak.

Sędziował: Bartłomiej Noga (Wadowice).Widzów: 150.

Decydujące dla losów meczu było trzecie trafienie. Całą akcję dalekim wyrzutem rozpoczął Krawczyk. Potem Bryła obsłużył Lisowskiego, a ten, po przepchnięciu obrońcy, wygrał pojedynek z Dusikiem.

Górnik Brzeszcze - Sokół Przytkowice 0:1
(0:1)
Bramka: 0:1 Mazurek 4.
Górnik: Naglik - Zięcina (78 Ulczok), Drabczyk, Wrona, Rogala - Wojnar (70 Firlej), Czerwik, Sojka, Kozieł (55 Sękowski) - Salepa (46 Żurawiecki), Czul.
Sokół: K. Żak - Żurek, Godawa, Flaka, Zając (75 M. Żak) - Stokłosa, Gruczyński, MaziarkaI (80 Kawulka), A. Monica (60 P. Monica) - LelekI, Mazurek (90+5 Waga).

Sędziował: Marcin Biros (Libiąż). Widzów: 100.

Już na początku spotkania po zagraniu przez Flakę wzdłuż bramki formalności dopełnił Mazurek.

BABIA GÓRA SUCHA BESKIDZKA - SKAWA WADOWICE 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dyduch 24, 2:0 Rak 67, 3:0 R. Starowicz 71, 4:0 Bałos 88.
Babia Góra: Kachnic - Rzepka, Zieliński, Kudzia, Ścieszka - M. Bałos, Lociński (72 Gach), Dyduch, Kociołek (72 Tłok) - RakI (81 P. Starowicz), R. StarowiczI (86 Bąk).
Skawa: Gawlik - Pomieło (65 D. Bałos), Dyrcz, BrózdaI, Jurzak (75 Skawina) - Prażnowski, Kalinowski, ŻukI (67 M. Gaudyn), Żywczak - Jończyk, Drobniak.

Sędziował: Szymon Dziadowiec (Oświęcim). Widzów: 150.

Gospodarze jakimś cudem uratowali się od straty gola do przerwy. Świetnie bronił Kachnic. Po przerwie w ciągu kilku minut miejscowi zdobyli dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo.

Zagórzanka - Alwernia 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Psioda 32, 2:0 Biesek 78, 3:0 Kucia 90+3.
Zagórzanka: Kominiak - Niewczas (46 Piotrowski), Paliwoda, Prażmowski, RudnickiI - Witkowski, KrawczykI, Warkoczyński (70 Fiba), Bała - Biesek (90 Kucia), Psioda.

Alwernia: KozyraI (90 Kosek) - Knapik, JajkoI, Antonik, Przepiórka - Tekielak, Łukasik, Jasieczko, W. Domurat (76 Majka) - Zapotoczny, Ciepichał.

Sędziował: Paweł Pilarczyk (Wadowice).Widzów: 250.

Biesek 2 min po zdobyciu gola zmarnował rzut karny - Kozyra obronił. Bramkarz Alwerni nie dotrwał do końca meczu, doznał kontuzji (odbite płuco) i został odwieziony do szpitala.

Soła II Oświęcim - Orzeł Balin 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Stróżak 25, 2:0 Skiernik 55, 2:1 T. Warzecha 85.
Soła II: D. Kotyza - Bauś, Boba, Gąsiorek, Ząbek - Stanek (46 Skiernik), Cienkosz, Zarzycki, Hałat (80 Kowalski) - Kułas (72 Borowczyk), Stróżak (70 Migdałek).
Orzeł: Ryszka - Żuraw, Grabiec (66 Fudali), Rapacz, Milewski - Pluta, Stępień, S. Warzecha, Jaromin - Szczotka (70 K. Warzecha), Straus (46 Dulowski).

Sędziował: Marcin Sankowski (Wadowice). Widzów: 50.(ZAB)

Awansem: Nadwiślanin Gromiec - Soła II Oświęcim 1:2