Zmienić warunki

Redakcja
Udostępnij:
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Krakowie (ul. Dunajewskiego 5) zwraca się z wnioskiem o zmianę warunków przyznawania dofinansowania oraz uproszczenie procedury.

Listy, polemiki

Szanowna Pani Renata Godyń-Swędzioł starosta Powiatu Krakowskiego.
Przede wszystkim uważamy, że dla osób przewlekle chorych (stwardnienie rozsiane, dystrofia, padaczka, udary mózgowe itp.) ograniczanie możliwości wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, co dwa lata, jest znacznym obniżeniem standardu dotychczasowego - praktykowanego od 1990 roku.
Ponadto, konieczność wypisywania oświadczeń, że opiekun nie korzystał w roku bieżącym ze środków PFRON - jest nieporozumieniem i budzi ostry sprzeciw, gdyż opiekun jest osobą, która ofiarowuje swój czas, serce i umiejętności osobie niepełnosprawnej i nie otrzymuje dofinansowania. Dofinansowanie otrzymuje osoba niepełnosprawna, wymagająca opieki.
Informujemy równocześnie, że Powiat Grodzki nie tylko, że odbiurokratyzował procedurę, ale usprawnił załatwianie formalności - bez dodatkowych oświadczeń.
Prosimy o uwzględnienie naszego wniosku również dlatego, że osoby niepełnosprawne - mieszkańcy wiosek i małych miasteczek powiatu ziemskiego - są w dużo gorszej sytuacji niż mieszkańcy Krakowa, ze względu na brak dostępu do rehabilitacji, a brak wspólnot - grup samopomocowych powoduje osamotnienie i życie w czterech ścianach.
Domagamy się przywrócenia prawa do korzystania z turnusów rehabilitacyjnych osobom niepełnosprawnym zaliczonym do trzeciej grupy inwalidztwa (lekki stopień niepełnosprawności).
Uważamy, że Powiat Ziemski Krakowski źle przygotował się do przejęcia finansowania turnusów rehabilitacyjnych i nie zapoznał się z problemami i oczekiwaniami inwalidów i osób niepełnosprawnych.
Za Zarząd: prof. dr hab. Adam Pąchalski prezes ZK Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie