Zmienne szczęście Małopolan

PAN
PIŁKA RĘCZNA. W miniony weekend małopolskie zespoły młodzieżowe rozpoczęły walkę o medale mistrzostw Polski w kategoriach juniorek oraz juniorów.

Juniorki Olimpii Nowy Sącz wykorzystały atut własnego parkietu i zajęły w ćwierćfinałowym turnieju szczypiorniaka pierwsze miejsce.

Nowosądeczanki pokonały Zgodę Ruda Śląska 33-21 i GMTS Spartę Gubin 37-20. Walczący w Puławach Pałac Młodzieży Tarnów po zwycięstwie z miejscowymi Azotami 32-23 wygrał z MKS Brodnicą 34-25 i AZS Anilaną Łódź 30-25 i także z pierwszego miejsca awansował do fazy półfinałowej, a więc grona 16 najlepszych klubów w Polsce.

Swoją przygodę w mistrzostwach kraju zakończyły zespoły juniorek MKS Pałacu Młodzieży Tarnów i juniorów Siódemki Chełmek.

Jedni i drudzy zajęli trzecie miejsca w swoich grupach i zostały sklasyfikowane na miejscach od 17 do 24 w skali ogólnopolskiej.

Zaskoczeniem jest postawa zespołu z Chełmka, który w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Małopolski, a w Łodzi okazał się słabszy od miejscowego ChKS oraz MKS Grudząc i Kardo Gdynia.