Zmienne szczęście

W czwartek do grona najlepszych awansowali w dwójce podwójnej Marek Kolbowicz i Adam Korol.

Dwie szanse wioślarzy

Dwie polskie osady wioślarskie walczyć będą o medale olimpijskie. W piątek do finału A zakwalifikowali się mistrzowie świata z 1997 i 1998 roku - Robert Sycz i Tomasz Kucharski w dwójce podwójnej wagi lekkiej.
 Sycz z Kucharskim wygrali swój wyścig półfinałowy, wyprzedzając Szwajcarię i Niemcy. W drugim półfinale zwyciężyli Francuzi przed Włochami i Japonią. Kolbowicz z Korolem przegrali w czwartek z osadą Norwegii i Włoch. Awans uzyskali również zawodnicy Słowenii, Niemiec i Węgier.
 W piątkowych półfinałach płynęły jeszcze w dwójce podwójnej wagi lekkiej Elżbieta Kuncewicz i Ilona Mokronowska. Nie zakwalifikowały się one do finału A, zajmując czwarte miejsce. W gronie najlepszych zabraknie również czwórki podwójnej - Adama Bronikowskiego, Pawła Jarosińskiego, Karola Łazara i Sławomira Kruszkowskiego. W swoim półfinale zajęli oni szóste miejsce i wystąpią w finale B.