Zmiennik dał siłę Halniakowi

(BOCH)
- Przyczyna porażki? Nieskuteczność w pierwszej połowie, mogliśmy po niej prowadzić nawet 3:0 - ocenił Marek Holocher, trener Orła.

Nawiązywał do przegranego przez Adamczyka pojedynku z bramkarzem, do zmarnowanej okazji Sieradzkiego... Z kolei już w końcówce meczu, przy stanie 1:2, Czyżowski trafił w poprzeczkę.

Architektem sukcesu gości był Marzec. Z powodu kontuzji nie grał półtora miesiąca, w sobotę wszedł na boisko po przerwie - i kilka minut później wywalczył rzut karny (sfaulował go Wolak). Orzeł szybko wyrównał (dobitka Sieradzkiego), lecz to goście mieli więcej do powiedzenia. Zwycięskiego gola dla Halniaka zdobył głową Kmak, po podaniu Marca.