Znakomita frekwencja

PAN
KOSZYKÓWKA. Przez trzy kolejne soboty czerwca na boisku przy SP nr 2 w Wieliczce odbywały się Małopolskie Turnieje Streetballu o Puchar Starosty z okazji X-lecia powiatu wielickiego.

W pierwszym dniu startowali zawodnicy urodzeni w 1992 roku i młodsi (prawie 30 chłopców z Wieliczki, Krakowa, Gdowa, Dobczyc). Turniej był bardzo emocjonujący, a większość meczów rozstrzygała się w końcówkach. O kolejności decydowały "małe" punkty, ponieważ trzy najlepsze drużyny miały taki sam bilans meczów: trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Po dodatkowych obliczeniach zwyciężyła drużyna Abu Dżabi, przed J. P. Propaganda na 100% i Dzikimi Kotami. Kolejne miejsca zajęły: Kilerów Trzech i Mazi.
W drugim turnieju uczestniczyło ponad 30 zawodników z rocznika 1994 i młodsi. Po zaciętych i emocjonujących spotkaniach i rozegraniu ponad 20 meczów, zwyciężyła drużyna Dzikie Koty w składzie: Maciej Wisiecki, Jakub Zawiślan, Adrian Palonek i Piotr Klimczyk, przed drużyną Kilerów Trzech, którą tworzyli: Kamil Batko, Daniel Grabka i Michał Borowski oraz Actimel Teamem w składzie: Krzysztof Zawadzki, Krzysztof Mazur i Wojciech Kiciński.
W trzecim turnieju wzięli udział zawodnicy urodzeni w roku 1996 i młodsi. W nim również, mimo opadów deszczu i przeniesienia zawodów z boiska przy SP nr 2 w Wieliczce do hali gimnazjum, wzięło udział ponad 20 zawodników. Najlepszym zespołem w tej kategorii wiekowej okazał się Yellow Team w składzie: Adam Kulasiak, Kamil Kolber, Jan Węgrzyn, który zdominował turniej i bardzo wyraźnie pokonał wszystkich przeciwników. W finale zwyciężył 15-7 zespół Yellow King w składzie: Szymon Baziak, Michał Padoł, Mateusz Zima. Trzecie miejsce zajęła ekipa Trzy Małe Świnki, którą tworzyli Michał Ptak, Dawid Palonek i Jakub Poproch.
Wszystkie turnieje organizowane przez UKS Regis Wieliczka odbyły się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, powiatu wielickiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka. Dzięki temu każdy uczestnik turnieju otrzymał okolicznościową koszulkę oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsze zespoły zostały uhonorowane pucharami i medalami, a wszystkie zespoły dyplomami.