Znakomita passa Janowskiego

(ART)
Kolarstwo górskie. Krakowianin Bartosz Janowski w ciągu dwóch dni wygrał dwa maratony na najdłuższym dystansie (giga): w Stroniu Śląskim w ramach MTB Marathon i w Bielawie w Bike Maraton.

W obu przypadkach zawodnik Romet MTB Team okazał się najszybszy spośród wszystkich uczestników oraz oczywiście w swej kategorii – M2 (seniorzy, 19-30 lat).

W Stroniu Śląskim zwycięstwa na najdłuższej trasie w swych kategoriach odnieśli inni kolarze spod Wawelu: w K3 (31-40 lat) wygrała Katarzyna Galewicz (Twomark Specialized), a w M3 (31-40 lat) Dominik Grządziel (Cyclo Trener Team). Z kolei na dystansie mega w M4 (41-50 lat) triumfował Marcin Reczyński (KSPO Arrow). W kategorii M6 (55 lat i starsi) 2. lokatę wywalczył Piotr Sozański (Isport.pl Team), a 3. był Wacław Szwarc ze Skawiny (BGŻ Eska Team).

Ten ostatni stanął także na podium gigamaratonu w Bielawie – zajął w grupie M5 (51 lat i starsi) 2. miejsce, a w punktacji łącznej plasuje się na 3. pozycji. W tych zawodach „górale” z naszego regionu byli także w czołówce rywalizacji na dystansie mega. W open, i w M2, 2. lokatę wywalczył Michał Cąpała (MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink Kraków). W żeńskiej kategorii K4 miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Małgorzacie Krajewskiej-Półtorak (Isport.pl Team).