Znana łotewska reżyserka Laila Pakalnina na Film Spring Open

Znana łotewska reżyserka Laila Pakalnina na Film Spring Open

Łukasz Gazur

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kadr z filmu "Spoon"
1/6
przejdź do galerii

Kadr z filmu "Spoon" ©Materiały organizatora

Znana reżyserka Laila Pakalnina, twórczyni łotweskiego kandydata do Oscara w 2017 roku – „Świt” – będzie uczyć młodych filmowców na plenerach Film Spring Open.
Zobacz galerię
– Każdy film jest dla mnie ryzykiem. Nie jestem rzemieślnikiem; nie dostarczam określonego produktu. Robię film, a to oznacza zapierające dech w piersi balansowanie pomiędzy sztuką, a gównem. Z nadzieją na sztukę, oczywiście. I kocham to ryzyko. Jak dla mnie to jedyny sposób na robienie filmu – mówi Laila Pakalnina.

Poprowadzić zajęcia w grupie filmu dokumentalnego podczas Plenerów Film Spring Open (7-26 października).


Pakalnina nakręciła 38 filmów, z czego 28 to dokumenty. Otrzymała nagrody i nominacje na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Karlowych Warach, Rzymie. Dwukrotnie otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Za pierwszym razem za film dokumentalny „Dream Land”, za drugim – za krótkometrażowy film Fire. Jej film Świt (Dawn) był kandydatem Łotwy do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2017 roku, a za zdjęcia do tego filmu Wojciech Staroń otrzymał w tym roku nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.

Plenery Film Spring Open to pomysł znanego operatora, Sławomira Idziaka, dzięki którym swoje umiejętności mogą doszkolić młodzi filmowcy. Około trzystu uczestników może wziąć udział w różnorakich zajęciach, na które składają się wykłady, warsztaty, pokazy filmów oraz spotkania z twórcami. Wszyscy mają także dostęp do nowoczesnych technologii i sprzętu do realizacji własnych filmów.
Rejestracja na stronie plenerów www.filmspringopen.eu. Termin upływa 5 października.

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?

Źródło: vivi24

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo