Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znikająca droga Do Fortu

PP
KONTROWERSJE. Tytuł do tego artykułu wymyślili mieszkańcy Mistrzejowic, którzy stracili drogę prowadzącą do ich domów. Dziś, żeby dojechać do osiedla Mistrzejowice Nowe, muszą nadrabiać kilometry, stać w korkach i niepotrzebnie generować większy ruch.

Fot. Anna Kaczmarz

Wszystko przez to, że właściciel jednej z posesji przy ul. Do Fortu, zajął przez zasiedzenie kawał pasa drogowego. Wcześniej wybudował tu dom i go zagrodził. Ogrodzenie zajęło kilka metrów drogi, za nim nasadzono jeszcze ozdobne rośliny. W końcu przy ulicy stanął znak zakazu ruchu, z wyłączeniem najbliższych uliczek. W tej sprawie gmina walczyła z właścicielem posesji w sądzie. I sprawę przegrała.

- Rada dzielnicy przeznaczyła 60 tysięcy na projekt modernizacji odcinka od ul. Mistrzejowickiej do Dembowskiego, ale miasto nic z tym nie zrobiło - mówi Adam Grelecki ze Stowarzyszenia Mieszkańców Mistrzejowic, który o drogę dla mieszkańców walczył kilka lat, jeszcze jako radny dzielnicy. W tym czasie w Mistrzejowicach odbywały się kolejne spotkania z władzami miasta, urzędnikami, posłami i policją. Bez skutku.

Zadanie "I etap przebudowy ul. Do Fortu" znalazło się w budżecie miasta. W związku z tym ZIKiT wystąpił do Wydziału Kształtowania Środowiska o zgodę na wycinkę 15 drzew i 83 metrów kwadratowych krzewów nasadzonych w... pasie drogowym, które wchodziły w obręb spornej działki. Taka zgoda została wydana, ale w marcu ZIKiT wycofał się z tego wniosku.

- Okazało się, że właściciel posesji wygrał sprawę w sądzie o przejęcie działki przez zasiedzenie. Nie możemy wycinać drzew na prywatnym terenie - mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy ZIKiT.

Jak informuje Wydział Skarbu UMK - 23 marca 2011 gmina przegrała proces o sporne działki w pasie drogowym, a brak dokumentów archiwalnych i cały zebrany materiał, nie dał podstaw do złożenia apelacji.

(PP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski