Znów bez Polaków

KRZYK
Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków Zakopane) otrzymał wysokie noty za 1. przejazd eliminacyjny (8. pozycja i tylko 0,5 punktu straty do 5. lokaty, dającej awans do finału). W 2. przejeździe musiał uzyskać minimum 39 pkt, ale miał kłopoty już przy pierwszym skoku. Został sklasyfikowany na 38. pozycji. Jego brat Michał był 55., a Marek Sąsiadek 53.

PŚ w snowboardzie

Żadnemu z polskich snowboardzistów nie udało się zakwalifikować do finału drugiego half pipe PŚ FIS w Kreischbergu. Paulina Ligocka zajęła 12. miejsce. Według relacji trenera Władysława Ligockiego jako jedyna w stawce 33 zawodniczek w 1. przejeździe eliminacyjnym wykonała ewolucję z rotacją 720 st., ten występ nie znalazł uznania w oczach sędziów. Podobnie było w 2. przejeździe. Marcelina Frycz, tak jak w czwartkowych kwalifikacjach, zajęła odległą lokatę (27.)
   Dziś w Kreischbergu ostatnia pucharowa konkurencja - big air z udziałem braci Ligockich oraz finał drugiego half pipe. Potem kadra przyjedzie na środowe zawody FIS w Szczawnicy. (KRZYK)