Znowu tylko remisy faworytów

FIL
Neymar (z lewej, Brazylia) kontra Dario Veron (Paragwaj) Fot. PAP/EPA/MARCELO SAYAO
Na wielką sensację zanosi się podczas rozgrywanego w Argentynie turnieju Copa America. Faworyci mistrzostw Ameryki Południowej nadal zawodzą.

COPA AMERICA. Ćwierćfinały bez Argentyny, Brazylii i Urugwaju?! To całkiem realny scenariusz.

Po dwóch kolejkach spotkań Argentyna i Urugwaj zajmują dopiero trzecią, a Brazylia drugą-trzecia lokatę w swoich grupach. Jeśli w ostatniej kolejce nie wygrają swoich meczów (odpowiednio z Kostaryką, Meksykiem i Ekwadorem), mogą nie awansować do ćwierćfinałów i pożegnać się z turniejem!

W miniony weekend Argentyna pauzowała. W rozegranym wczoraj późnym meczu grupy A Kolumbia wygrała z Boliwią 2-0 i zapewniła sobie awans do grona ośmiu najlepszych ekip turnieju.

W grupie Brazylia zremisowała z Paragwajem 2-2, a Wenezuela pokonała Ekwador 1-0. W tym pierwszym meczu początkowo przeważali Paragwajczycy, ale nie potrafili wykorzystać dogodnych okazji. W rewanżu Pato zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Villarem. W końcu do paragwajskiej bramki trafił Jadson. Po przerwie wyrównał po kontrze Santa Cruz. Potem Dani Alves stracił piłkę we własnym polu karnym, co wykorzystał Valdez i było 2-1 dla Paragwaju. Punkt "Canarinhos" uratował w końcówce meczu Fred, który kilka minut wcześniej zmienił Neymara. - Poprawiamy się i byłoby okrucieństwem, gdybyśmy przegrali mecz z Paragwajem. Popełniliśmy kilka błędów, ale to my kontrolowaliśmy grę. Mieliśmy dwie doskonałe okazje, nie wykorzystaliśmy ich. Jestem jednak pewny, że z meczu na mecz będziemy robić postępy. Proszę kibiców o trochę cierpliwości - powiedział trener Brazylijczyków Mano Menezes.

Jedynego gola dla Wenezueli zdobył Gonzalez, który popisał się celnym strzałem z 20 metrów. Do przerwy gra była wyrównana, potem cały czas przeważali Wenezuelczycy.

W grupie C Urugwaj zremisował z Chile 1-1, a Peru pokonało Meksyk 1-0. Urugwajczycy objęli prowadzenie po zagraniu Suareza i strzale niepilnowanego A. Pereiry. Wyrównał Sanchez, kończąc technicznym strzałem ładną akcję swego zespołu. Jedynego gola dla Peru, które dominowało w drugiej połowie meczu z Meksykiem, uzyskał Guerrero. W końcówce meczu ulokował piłkę w siatce z 4 metrów po podaniu Guevary. Wcześniej Peruwiańczycy trafili w słupek i spojenie słupka z poprzeczką.

Do ćwierćfinału awansują po dwie czołowe drużyny z każdej z trzech grup i dwie z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty.

WYNIKI

GRUPA A: Kolumbia - Boliwia 2-0 (2-0), Falcao 14 i 28 karny.

1. Kolumbia 3 7 3-0

2. Kostaryka 2 3 2-1

3. Argentyna 2 2 1-1

4. Boliwia 3 1 1-5

12 lipca: Argentyna - Kostaryka.

GRUPA B: Brazylia - Paragwaj 2-2 (1-0), Jadson 39, Fred 90 - Santa Cruz 55, Valdez 67; Wenezuela - Ekwador 1-0 (0-0), Gonzalez 63.

1. Wenezuela 2 4 1-0

2. Brazylia 2 2 2-2

Paragwaj 2 2 2-2

4. Ekwador 2 1 0-1

14 lipca: Paragwaj - Wenezuela, Brazylia - Ekwador.

GRUPA C: Urugwaj - Chile 1-1 (0-0), A. Pereira 56 - Sanchez 65; Peru - Meksyk 1-0 (0-0), Guerrero 83.

1. Chile 2 4 3-2

2. Peru 2 4 2-1

3. Urugwaj 2 2 2-2

4. Meksyk 2 0 1-3

13 lipca: Chile - Peru, Urugwaj - Meksyk.